Strażacy z Kościerzyny na podium w "bojówce" na Mistrzostwach Pomorza

środa, 14 września 2016 r., 18:35
fot. NB

19 reprezentacji komend powiatowych PSP sprawdziło swoją sprawność, umiejętność pracy w zespole i szybkość podczas rozgrywanych w Rumi i Gniewinie tegorocznych Mistrzostw Pomorza w Sporcie Pożarniczym. Wśród nich nie zabrakło także drużyny kościerskiej straży pożarnej, która okazała się trzecim najlepszym zespołem na Pomorzu w ćwiczeniu bojowym.

Za nami dwudniowe zmagania funkcjonariuszy straży pożarnej, w których zmierzyło się 19 drużyn z całego Pomorza. Mistrzostwa Województwa w Sporcie Pożarniczym wzorem lat ubiegłych rozegrano w dwóch miastach. We wtorek strażacy stoczyli walkę na stadionie w Rumi, w środę rywalizowali w Gniewinie.

Podczas strażackiej rywalizacji funkcjonariusze musieli wykazać się sprawnością i szybkością we wspinaniu się przy użyciu drabiny hakowej, w sztafecie pożarniczej 4x100 z przeszkodami, pożarniczym torze przeszkód i ćwiczeniu bojowym. Zmierzyli się zarówno drużynowo, jak i walczyli o wyniki indywidualnie.

Kościerscy strażacy tradycyjnie zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Do swojej komendy powrócili z pucharem, który wywalczyli w ćwiczeniu bojowym. W tej konkurencji tutejsi funkcjonariusze uplasowali się na trzeciej pozycji.

AL, NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.