Kościerzyna. Wyjątkowy piknik rodzinny w kościerskiej "Strzelnicy"

wtorek, 13 września 2016 r., 08:13
fot. AL

Gry i zabawy na świeżym powietrzu, tańce, warsztaty kulinarne, czy ekologiczne - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników Pikniku Rodzinnego "Zdrowa rodzina - trzeźwa rodzina", który w poniedziałkowe popołudnie odbył się w kościerskiej "Strzelnicy".

Piknik, którego celem jest integracja rodzin zastępczych, w Kościerzynie odbył się po raz drugi.

- Chcemy pokazać, że wspólnie można się bawić niezależnie od statusu. Rodzinom biologicznym pokazujemy z kolei jak można spędzać czas wolny nie tylko przed telewizorem, a tym bardziej z alkoholem. Frekwencja w stosunku do ubiegłego roku troszeczkę nam się zwiększyła. Liczę na to, że będzie zwiększać się sukcesywnie i z roku na rok będzie nas więcej - mówi dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, Marzena Hinca

W tym roku piknik rozpoczął też cykl spotkań o charakterze profilaktyczno - edukacyjno - zdrowotnym.

- Rozpoczynamy kampanię społeczną na teren powiatu kościerskiego pod hasłem "Dajmy siebie innym". W ramach tej kampanii planujemy spotkania integracyjne, sportowe, zabawowe, konferencję dla służb pomocy społecznej, jak też chcemy zorganizować różne spotkania z prawnikami, czy psychologiem - wyjaśnia Marzena Hinca.

Kampania ma potrwać do maja, a zwieńczy ją impreza z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Jednym z głównych celów zarówno poniedziałkowego pikniku, jak i kampanii jest pozyskanie nowych rodzin zastępczych.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.