Nowa Karczma. Śmiertelne potrącenie rowerzysty - nie żyje 15-latek

poniedziałek, 12 września 2016 r., 18:37
fot. AL

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie w Nowej Karczmie. 15-latek na rowerze wjechał wprost pod samochód. Nastolatek nie przeżył zderzenia z pojazdem. Zginął na miejscu.

Zgłoszenie o wypadku kościerska policja otrzymała około godziny 17.40. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej relacji Nowa Karczma - Liniewo na skrzyżowaniu z ulica Brzozową.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 15-letni rowerzysta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wjechał wprost pod jadący od Nowej Karczmy samochód marki Audi Q7, którym kierował 33 letni mieszkaniec powiatu kościerskiego - informuje oficer prasowy KPP w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

Obrażenia jakich doznał nastoletni rowerzysta okazały się na tyle poważne, że poniósł śmierć na miejscu.

Kierujący audi był trzeźwy.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Nowa Karczma oraz zespół ratownictwa medycznego. Na miejsca zdarzenia pracowali też policjanci pod nadzorem prokuratora oraz lekarz medycyny sądowej.

Na czas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia odcinek drogi, na jakim doszło do wypadku, był zablokowany.

AL

Apel do policji. Trzeba koniecznie dokładnie zbadać, z jaką prędkością jechał ten samochód. Z naocznych obserwacji wiem, że w tym miejscu, kierowcy tuż po opuszczeniu skrzyżowania, jadąc w kierunku Liniewa, puszczają wodze fantazji i mimo, że jest to ciągle teren zabudowany (jeszcze przez jakieś 400 metrów za skrzyżowaniem) potrafią jechać po 100 i więcej kilometrów na godzinę. Bardzo często jest tak, że jadąc 50 czy 60 km/h, jestem wyprzedzany jeszcze przed znakiem oznaczającym koniec terenu za ...
Maurycy12   wtorek, 13 września 2016 r., 10:58