Nowa Karczma. Śmiertelne potrącenie rowerzysty - nie żyje 15-latek

poniedziałek, 12 września 2016 r., 18:37
fot. AL

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie w Nowej Karczmie. 15-latek na rowerze wjechał wprost pod samochód. Nastolatek nie przeżył zderzenia z pojazdem. Zginął na miejscu.

Zgłoszenie o wypadku kościerska policja otrzymała około godziny 17.40. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej relacji Nowa Karczma - Liniewo na skrzyżowaniu z ulica Brzozową.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 15-letni rowerzysta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wjechał wprost pod jadący od Nowej Karczmy samochód marki Audi Q7, którym kierował 33 letni mieszkaniec powiatu kościerskiego - informuje oficer prasowy KPP w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

Obrażenia jakich doznał nastoletni rowerzysta okazały się na tyle poważne, że poniósł śmierć na miejscu.

Kierujący audi był trzeźwy.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Nowa Karczma oraz zespół ratownictwa medycznego. Na miejsca zdarzenia pracowali też policjanci pod nadzorem prokuratora oraz lekarz medycyny sądowej.

Na czas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia odcinek drogi, na jakim doszło do wypadku, był zablokowany.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.