Kościerzyna. Wjechał do rowu - wydmuchał ponad 3 promile alkoholu

poniedziałek, 12 września 2016 r., 09:03
fot. archiwum

Dwoje nietrzeźwych kierujących zatrzymali w weekend kościerscy policjanci. W Nowej Karczmie udaremnili dalszą jazdę znajdującej się pod wpływem alkoholu 67-letniej kobiecie. Na trasie Kościerzyna - Łubiana zatrzymano z kolei 30-latka, który mając powyżej trzech promili.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w sobotę około godziny 21. w Nowej Karczmie.

- Policjanci zatrzymali do kontroli Toyotę Yaris, którą kierowała 67-letnia mieszkanka powiatu gdańskiego. Kobieta wydmuchała 0,8 promila alkoholu - informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

W niedzielne popołudnie mundurowi otrzymali zaś zgłoszenie o znajdującym się w rowie Fordzie Galaxy.

- Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Zastali samochód, ale nie był w nim kierowcy. Przeszukali pobliski teren i znaleźli 30-letniego mieszkańca powiatu bytowskiego, którego świadkowie wskazali jako kierującego pojazdem. Mężczyzna wydmuchał ponad 3 promile alkoholu. Pobrano od niego także krew do badań - podaje asp. Piotr Kwidziński.

Obojgu kierującym zatrzymano prawo jazdy.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.