Mieszkańcy zgłosili niemal 80 zagrożeń, potwierdzono 21

piątek, 9 września 2016 r., 15:22
fot. archiwum

Przekraczanie prędkości przez kierujących, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe parkowanie, czy niewłaściwa infrastruktura drogowa - to główne zagrożenia, jakie mieszkańcy zgłaszali w sierpniu w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń ma być narzędziem na rzetelne, czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń społecznościom lokalnym oraz instytucjom współodpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Funkcjonuje od początku lipca. W pierwszym miesiącu kościerscy funkcjonariusze za pośrednictwem mapy zagrożeń otrzymali około 70 zgłoszeń. W sierpniu liczba ta wyniosła 78, z czego jedynie 21 się potwierdziły.

- Głównie zgłoszenia dotyczyły przekraczania prędkości przez kierujących, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowego parkowania, czy niewłaściwej infrastruktury drogowej - wymienia rzecznik kościerskiej komendy, Piotr Kwidziński.

Dodajmy, że w miejsca, gdzie na mapie zaznaczono występowanie zagrożeń, kierowane są policyjne patrole. Funkcjonariusze weryfikują zgłoszenia. Następnie informacje o potwierdzonym zagrożeniu są zamieszczane na mapie. Na weryfikację policjanci mają trzy dni.

Pilotażowa Krajowa Mapa Zagrożeń funkcjonowała przez dwa miesiące. Program ma być jednak kontynuowany na stałe. Jak korzystać z mapy zagrożeń? Wystarczy, że wejdziesz w ten link. Wybierz interesujący Cię region, a potem oznaczysz jakie zagrożenia występują w Twojej okolicy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.