Gościniec "Malinówka" - miejsce, do którego chce się wracać

piątek, 9 września 2016 r., 10:07

Dbałość o każdy szczegół, perfekcjonizm w doborze wystroju pomieszczeń i produktów na tradycyjne, domowe dania. Smak, który pamięta się przez lata i dla niego wraca. Atmosfera i niepowtarzalny klimat, który tworzy załoga ośrodka - to elementy, na które stawiają Iwona i Dariusz Sikorscy właściciele Gościńca "Malinówka" w Krzesznej.

Iwona i Dariusz Sikorscy Gościniec "Malinówka" prowadzą od pięciu lat. Włożyli swoje serce w to, by odczarować to miejsce. Udało się. Co roku poświadczają to goście ośrodka, którzy dla wyjątkowej atmosfery tego miejsca, smaku kosztowanych tu potraw, kaszubskich urokliwych lasów i jezior powracają do Krzesznej, by odpocząć z dala od zgiełku i hałasu.

Skąd wziął się pomysł na Gościniec "Malinówka"?
Nasza przygoda z "Malinówką" rozpoczęła się dość przypadkowo. Nadarzyła się okazja, aby kupić sąsiadujący z nami gościniec. Skorzystaliśmy z niej. Nie mieliśmy doświadczenia w tej branży. Musieliśmy więc robić wszystko od początku. Szukaliśmy pomysłu na to miejsce. Wiedzieliśmy jedno, że chcemy stworzyć miejsce inne od wszystkich, do którego nasi goście będą chcieli powracać. Myślę, że się udało. Nasi goście chwalą klimat, atmosferę. Wyjeżdżają zadowoleni i co ważne, powracają i polecają nas znajomym. Dla nas jest to największy komplement.

Restaurację prowadzicie Państwo od pięciu lat. Jej historia jest jednak znacznie dłuższa.
Tak i niestety przez kilka pierwszych lat naszej działalności, ciągnął się za nami ogon. Udało nam się jednak odczarować to miejsce. Można u nas zjeść dania domowe, z elementami tradycyjnej kuchni kaszubskiej.

Chyba nie przesadzę, jeśli powiem, że sercem kuchni jest pani Iwona...
Zgadza się. To żona jest pomysłodawcą restauracji. W jej stworzenie włożyła całe serce. Dba o każdy szczegół. Nawet każdy pierożek musi mieć równą falbankę (śmiech). Najistotniejsza jest dla nas jakość produktu, aby był dobry i świeży. Bazujemy na surowcach lokalnych, ze sprawdzonych źródeł. Posiadamy kilku dostawców, którzy dostarczają nam świeże i dobre produkty. Cenimy bowiem jakość i smak naszych dań. To doceniają też nasi goście, a to dla nas jest najważniejsze.

Niepowtarzalny smak, ale też tradycyjne dania w nowoczesnej odsłonie, sprawiły, że Gościniec "Malinówka" nie raz zbierał laury w konkursach kulinarnych. Jakie jest Państwa popisowe danie?
Przebojem w "Malinówce" są pierogi z malinami. Najbardziej cieszy nas, że goście pamiętają ich smak przez lata i powracają, by znów ich spróbować. Kika dni temu zadzwoniła do nas pani, by zarezerwować pokój na weekend i pytała się, czy jeszcze mamy w swoim menu te pierogi. Jak się okazało, była u nas parę lat temu i do dziś wspomina pierogi malinowe.

Produkujecie też własne wyroby...
Wszystko co podajemy naszym gościom robimy sami. Codziennie pieczemy bułeczki, chleb, ciasta. Robimy swoje przetwory, dżemy, czy nalewki. Wszyscy goście do obiadu dostają kieliszek naszej "malinówki". Mamy także sklep, w którym można zakupić nasze wyroby.

Gościniec "Malinówka" to nie tylko restauracja, pokoje, ale też domki przyjazne rodzinom z dziećmi, a więc dziś często poszukiwana opcja na wakacyjny urlop
Właśnie to rodziny z dziećmi najczęściej decydują się na taką formę pobytu u nas. Uważam, że bardzo dużą zaletą w tym przypadku jest to, że domki są jednopoziomowe. Nie ma schodów. Są bezpieczne dla dzieci. Są też place zabaw. Teren jest zamknięty, a okolica bezpieczna. Panuje tu cisza i spokój.

Wasi goście mogą też aktywnie spędzać czas
Tak. 400 metrów od ośrodka posiadamy pomost nad jeziorem Ostrzyckim, a przy nim prowadzimy wypożyczalnie sprzętu wodnego - rowerków, kajaków, czy sprzętu do wędkowania. Posiadamy też wypożyczalnie rowerów oraz kijków do nordic walking. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, a urokliwe zakątki Szwajcarii Kaszubskiej zachęcają do wycieczek i aktywnego spędzania czasu.

Jednym słowem, Państwa oferta dla gości jest kompleksowa. Każdy znajdzie tu coś dla siebie...
Organizujemy też pobyty świąteczne, imprezy okolicznościowe, imprezy integracyjne dla firm, spotkania rodzinne. Sporym zainteresowaniem cieszą się zjazdy rodzinne. W sezonie zimowym zapraszamy na kuligi. Naszym gościom oferujemy wiele propozycji spędzania czasu wolnego. To, jak go spędzą, zależy od nich. Z pewnością wypoczynkowi sprzyjają tu również urokliwe zakątki Szwajcarii Kaszubskiej. Nieskromnie powiem, że jest to idealne miejsce na wypoczynek. Zresztą to też opinia naszych gości, a ich zdanie jest dla nas najważniejsze.

Dziękuję za rozmowę.

Restauracja w okresie wakacji letnich i ferii zimowych jest czynna codziennie. Poza sezonem zaprasza w piątki, soboty i niedziele.

Gościniec "Malinówka"
Krzeszna k.Wieżycy
83-316 Gołubie
kom. 604 978 067
kom. 604 277 149
www.gosciniecmalinowka.pl

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.