Karsin. Rusza budowa drogi Osowo - Zamość

środa, 31 sierpnia 2016 r., 10:55
fot. nadesłane/UG Karsin

W najbliższych dniach rozpocznie się budowa drogi asfaltowej Osowo-Zamość. W bieżącym roku wykonany zostanie 650-metrowy odcinek z Osowa do Osówka. Wartość zadania to 155.000 zł.

Inwestycja realizowana przez gminę Karsin polegać będzie na wykonaniu profilu drogi o szerokości wynoszącej średnio 6,3 m oraz ułożeniu dwóch warstw asfaltu, tj. warstwy wiążącej o grubości czterech centymetrów oraz warstwy ścieralnej o grubości trzech centymetrów. Rozstrzygnięto już przetarg na wykonanie prac i w środę 24 sierpnia br. w Urzędzie Gminy w Karsinie podpisana została umowa z wykonawcą, tj. firmą "Dromos" z Kartuz, która wykona to zadanie za kwotę 155.000 zł.

Na jego realizację gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 77.000 zł z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. W przyszłym roku planowana jest przebudowa kolejnego fragmentu drogi na odcinku Osówko - Białe Błoto.

UG Karsin/Łukasz Datta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.