Kościerzyna. Policjanci odwiedzili wypoczywającą młodzież

wtorek, 30 sierpnia 2016 r., 10:09
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Policjanci z kościerskiej komendy odwiedzili dzieci, które wypoczywają na obozie w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Podczas spotkania z najmłodszymi i młodzieżą funkcjonariusze opowiadali m.in. o bezpiecznych formach wypoczynku nad wodą oraz zagrożeniach, jakie mogą zdarzyć się w czasie wakacji. Na zakończenie dzieci mogły zwiedzić radiowóz i zobaczyć sprzęt policyjny.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie od wielu lat odwiedzają wypoczywających na koloniach i obozach i przeprowadzają spotkania edukacyjne oraz pogadanki profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą.

W czwartek w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie odbyło się jedno z takich spotkań. Była to doskonała okazja do utrwalenia przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominali o tym jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i poruszać się rowerem. Funkcjonariusze informowali najmłodszych o zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz ostrzegali o konsekwencjach niewłaściwych zachowań na kąpieliskach oraz jak zachowywać się w domu podczas nieobecności dorosłych i jak bezpiecznie bawić się na placach zabaw.

Na zakończenie dzieci mogły zwiedzić radiowóz i zobaczyć sprzęt policyjny.

KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.