II Rodzinny Rajd Rowerowy za nami - w trasę udało się ponad 100 osób

sobota, 27 sierpnia 2016 r., 17:44
fot. AL

Ponad 100 uczestników, dwa dystanse, malowanicze zakątki w samym Sercu Kaszub, pikniki z regionalnymi przysmakami, rowerowy tor przeszkód i występy muzyczne - tak w wielkim skrócie można podsumować II Rodzinny Rajd Rowerowy, dla którego startem i metą była kościerska Strzelnica.

Rowerowy Rajd Rodzinny to przede wszystkim droga pełna dobrej zabawy. W imprezie chodziło bowiem o to, aby aktywne spędzenie wolnego czasu bez rywalizacji czy klasyfikacji.

- Jest to rajd tylko z nazwy, ponieważ jest to wycieczka rekreacyjna, a więc przejazd ciekawymi trasami na Kaszubach, a dokładnie w Sercu Kaszub. Jest to już druga edycja. W ubiegłym roku mieliśmy prawie stu uczestników, w tym roku jest nas więcej - mówi Lidia Narloch z LOT "Serce Kaszub".

Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy - mini liczącą 20 km i przeznaczoną stricte dla rodzin z dziećmi oraz 40 km dystans maxi, a więc propozycję dla osób wprawionych w rowerowe przejażdżki. Na wszystkich czekało jednak sporo atrakcji.

- Na każdej z tych tras na uczestników czekały pikniki regionalne, miejsca odpoczynku, poczęstunek z naszej swojskiej, kaszubskiej kuchni. W tym roku wzbogaciliśmy nasz przejazd o przewodnika, który podczas trasy wskazywał uczestnikom ciekawe miejsca, walory przyrodnicze. Wszystko po to, aby promować Serce Kaszub jako miejsce ciekawego, aktywnego wypoczynku przede wszystkim dla rodzin z dziećmi - podsumowuje Lidia Narloch.

Poza liczną reprezentacją mieszkańców z powiatu kościerskiego w przygodę na dwóch kółkach kaszubskimi szlakami ruszyło też sporo turystów między innymi z Ustki, czy Krakowa. Niektórzy zauroczeni ubiegłorocznym rajdem, specjalnie zaplanowali sobie wakacyjny wypoczynek na Kaszubach, kiedy odbywa się rajd.

Organizatorami II Rodzinnego Rajdu Rowerowego byli między innymi Lokalna Organizacja Turystyczna "Serce Kaszub" i Kościerski Ośrodek Sportu i Turystyki.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.