Nowa Karczma. Będą się bawić i zbierać środki na leczenie Błażeja, Kacpra i Klaudii

środa, 24 sierpnia 2016 r., 13:20

Morze atrakcji zaplanowali organizatorzy Pikniku Charytatywnego, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w Nowej Karczmie. Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na leczenie trzech mieszkańców gminy - dwuletniego Błażeja oraz rodzeństwa 17-letniej Klaudii i 12-letniego Kacpra. Przyjdź, skorzystaj z atrakcji i wspomóż walkę o zdrowie trojga podopiecznych Fundacji "Zdążyć z Pomocą".

Malowanie twarzy, wesołe miasteczko, jazda konna, występy artystyczne, wyroby regionalne - między innymi takie atrakcje czekają wszystkich tych, którzy w sobotę pojawią się w Nowej Karczmie (PEKROL) i wezmą udział w Pikniku Charytatywnym. Będzie więc to doskonała okazja do rodzinnej zabawy, a przy okazji pomocy trzem młodym mieszkańcom gminy Nowa Karczma.

Najmłodszy z podopiecznych Fundacji "Zdążyć z Pomocą" ma zaledwie dwa latka. Błażej urodził się wrodzonymi wadami rozwojowymi kończyn - brakiem kończyny górnej prawej, brakiem kości udowej prawej, brakiem obydwu kości strzałkowych, skróceniem pozostałych kości długich, stopami płasko-koślawymi i nieprawidłową budową dłoni lewej. Błażej chciałby chodzić i biegać. Aby osiągnąć to marzenie, musi przejść operacje i długotrwały proces rehabilitacyjny, a to wiąże się z kosztami.

Rodzeństwo - 17-letnia Klaudia oraz 12-letni Kacper cierpią z kolei na neuromiotonię w przebiegu genetycznie uwarunkowanej neuropatii rodzinnej, które polega na uszkodzeniu nerwów obwodowych powodujących opóźniony rozkurcz mięśni, osłabienie i drżenie padaczkowe.

Weź udział w pikniku, spędź czas z rodziną i pomóż w walce o normalność trojgu młodym mieszkańcom gminy Nowa Karczma!

Organizatorami pikniku są: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie, Chata Polska - Pekrol w Nowej Karczmie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Karczmie.

Szczegółowe informacje dotyczące pikniku można znaleźć tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.