Mieszkanie "pod klucz" - czym kierować się przy wyborze odpowiedniego pakietu?

środa, 24 sierpnia 2016 r., 13:10
fot. nadesłane

Chociaż mniejszość kupujących mieszkania od deweloperów decyduje się na skorzystanie z usługi wykończenia "pod klucz", to jednak to opcja, która zdecydowanie zasługuje na uwagę. Jest wygodna, pozwala na szybki odbiór gotowego do przeprowadzki mieszkania, także, wbrew pozorom, nie jest taka droga i można sfinansować ją także z kredytu hipotecznego.

Mieszkanie "pod klucz" polega na wykonaniu wszelkiego rodzaju prac wykończeniowych - dotyczą one przede wszystkim malowania ścian i sufitów, kładzenia paneli podłogowych lub płytek na podłogi, wykończenia łazienki oraz kuchni, montażu drzwi. To tylko podstawowy zakres usług, ponieważ są one zależne od wybranego przez klienta pakietu.

Deweloperzy oferujący mieszkania z możliwością wykończenia ich "pod klucz" zwykle prezentują klientom trzy lub cztery pakiety wykończeniowe w różnych cenach. Te podstawowe to zwykle koszt około 400-500 złotych za metr kwadratowy, natomiast te najdroższe - około 1000-1200 złotych za metr kwadratowy.

Pakiety różnią się jednak nie tylko samym zakresem prac, na przykład te droższe obejmują też koszty montażu dekoracji naściennych, przykładowo kamieni, wykonanie sztukaterii, pomalowanie farbą lepszej jakości, to jednak do wyboru mają też więcej materiałów. W katalogu przekazanym przez dewelopera można zapoznać się z różnymi propozycjami materiałów - płytkami, panelami podłogowymi, armaturą i ceramiką łazienkową, dlatego klient musi tylko wskazać, jakie propozycje najbardziej go interesują. W wielu biurach deweloperskich można również skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, który będzie mógł przygotować interesujący projekt wnętrza.

Wobec tego wtedy, gdy interesują cię mieszkania deweloperskie w Poznaniu czy innym mieście, które będą wykonane "pod klucz", warto kierować się głównie swoim pomysłem na wnętrze - w ekonomicznym, najtańszym pakiecie materiałów nie będzie tak dużo i będą tylko w podstawowych kolorach. Także warto zwrócić uwagę na zakres prac, które mogą być wykonane w ramach pakietu. Często jednak można niektóre prace zamówić za dodatkową opłatą przy wybraniu tańszego pakietu - warto skonsultować się z deweloperem.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.