Kościerzyna. Ulica Przemysłowa zostanie zmodernizowana?

wtorek, 23 sierpnia 2016 r., 16:04
fot. internet/Google Street View

Ułożenie nowego asfaltu, chodnika, ścieżek rowerowych oraz oświetlenia - między innymi takie prace miałaby objąć modernizacja ulicy Przemysłowej w Kościerzynie. Samorząd miejski uzyskał dofinansowanie na projekt przebudowy, powinien być on gotowy już do grudnia bieżącego roku.

Kościerzyna stara się o remont ulicy Przemysłowej. Choć do rozpoczęcia prac na tym odcinku pozostała jeszcze długa droga, to samorządowi udało się już uzyskać zewnętrzne dofinansowanie na stworzenie projektu przebudowy tej trasy.

- Chcemy zmodernizować tę drogę w celu połączenia Kościerskich Stref Aktywności Gospodarczej. Do grudnia powinniśmy mieć gotowy projekt z kosztorysem przebudowy tej drogi aż do rogatek miasta. Wówczas będziemy się starać wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich o pozyskanie dofinansowania na przebudowę ul. Przemysłowej. Na terenie miasta jest to najbardziej wymagająca przebudowy droga wojewódzka - informuje burmistrz Kościerzyny, Michał Majewski.

Jak dodaje, modernizacja drogi miałaby objąć położenie nowego asfaltu i chodników, a także kanalizacji deszczowej, ścieżek rowerowych oraz lamp.

Projekt przebudowy ulicy Przemysłowej będzie kosztować niecałe 300.000 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 85 proc.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.