Zostań wolontariuszem i dołącz do ekipy Kaszubskiej Poniewierki

piątek, 19 sierpnia 2016 r., 13:43
fot. nadesłane

Kaszubska Poniewierka, a więc bieg dla prawdziwych twardzieli już 17 września. Wciąż trwają zapisy osób, którym niestraszny 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. Jeśli ten bieg jest nie na Twoje siły, zostań wolontariuszem, dołącz do ekipy i wspieraj uczestników ostrego, maksymalnego i nieuniknionego sponiewierania! Na wolontariuszy czekają niespodzianki.

Równo o 3 w nocy 17 września kaszubskie szlaki rozświetlą blisko dwie setki czołówek śmiałków, którym nie straszny będzie stukilometrowy dystans. Prawdziwi twardziele wezmą bowiem udział w ultramaratonie Kaszubska Poniewierka, który to nie przez przypadek nosi właśnie taką nazwę. Bieg na dystansie 100 km rozpocznie się u podnóża Wieżycy w Koszałkowie, a zakończy w Sopocie.

Kilkaset osób podejmie wyzwanie i z potem na czole, bólem mięśni, ale też toną satysfakcji przebiegnie ultramaraton. Jeśli nie jesteś uczestnikiem biegu, może zostać świadkiem tego wydarzenia. Zostań wolontariuszem i dołącz do ekipy Kaszubskiej Poniewierki.

- Ultramaraton Kaszubska Poniewierka to niepowtarzalna okazja nabycia nowych, praktycznych umiejętności, poznania wielu ciekawych ludzi, a przede wszystkim dobrej zabawy w doborowym towarzystwie - podkreślają organizatorzy. 

Wolontariusze pomagają między innymi przy: biurze zawodów, oznakowaniu trasy, rozstawiają i obsługują punkty odżywcze, pomagają wskazać właściwą drogę na mniej oczywistych rozstajach, przekazują informacje, rozwieszają i składają materiały promocyjne, jednym słowem są duszą imprezy!

Każdy wolontariusz, który zdecyduje się pomóc przy organizacji Ultramaratonu Kaszubskiej Poniewierki otrzyma: pamiątkową koszulkę, imienny identyfikator ze smyczą, wyżywienie i napoje w trakcie imprezy, przewodnik wolontariusza - informator, ubezpieczenie NNW.

Ponadto po zakończeniu imprezy wolontariusze Ultramaratonu Kaszubskiej Poniewierki otrzymają certyfikat wraz z opinią o współpracy. Dokument taki jest ceniony i coraz częściej stanowi uzupełnienie CV osób ubiegających się o przyjęcie na studia lub poszukujących pracy.

Aby zgłosić się na wolontariat, należy przesłać maila na adres: kontakt@kaszubskaponiewierka.pl wpisując w temacie "wolontariat" oraz podając w treści: Imię i nazwisko, nr. telefonu, miejsce zamieszkania, wiek oraz napisać kilka słów o sobie.

Koordynatorem wolontariatu jest Łukasz Zwoliński (kom. 509 459 869)

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.