Hit czy kit? Teledysk disco polo promujący szpital

czwartek, 18 sierpnia 2016 r., 12:23
fot. internet

- Szpital w Kościerzynie w całej Polsce słynie i opinię dobrą ma - takimi słowami rozpoczyna się piosenka promująca kościerską medyczną placówkę specjalistyczną. Choć w sieci pojawiła się dopiero przed trzema dniami, już ma niemal 16 tysięcy odsłon. Posłuchajcie i sami oceńcie, czy taka promocja to hit czy kit.

Nurt muzyczny disco - polo przeżywa swój renesans. W discopolowy trend postanowił wpisać się także Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie, który nakręcił teledysk promujący placówkę z autorskim tekstem wychwalającym prezesa i kadrę szpitala.

- Prezes to fachowiec, kapitan się zowie. W twardych dłoniach stery ma. Dobrym jest człowiekiem i dla pracowników serce przeogromne ma (...) Ze szpitala Kościerzyna słynie, możesz się przekonać sam (...) Kliniką w Szwarzwaldzie przyjaciele nasi szpital zwą. Wielkim potencjałem, z ogromnym zapałem chcemy dla Was być the best. My do siebie zapraszamy, możliwości wielkie mamy. A z kłopotami nigdy nie zostaniesz sam - brzmią słowa piosenki.

Jak dowiedzieliśmy się w szpitalu, piosenka powstała z inicjatywy pracowników.

- Piosenka powstała w ramach uczestnictwa szpitala w Jarmarku św. Dominika, którego jednym z celów było wypromowanie naszej placówki. Wszystkie elementy promocji zostały stworzone przez pracowników szpitala, który nie poniósł przy tym żadnych kosztów - informuje Weronika Konkol ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Tekst piosenki napisała Aleksandra Graczyk, zaś oprawę muzyczną i zdjęcia wykonał Tomasz Miłosławski. Utwór zaśpiewał natomiast ks. Wiesław Badaszek.

Teledysk złośliwie skomentował już satyryczny serwis AszDziennik, który stwierdził, że powstał on najwyraźniej po to, aby pacjenci zaczęli dbać o swoje zdrowie, by do szpitala jednak nie trafić.

Czy szpital ma aż taki problem z realizacją kontraktów, że potrzebuje promocji? Kolejki oczekujące na przyjęcie do specjalistów bynajmniej o tym nie świadczą. Osobiście wolelibyśmy jednak, aby szpital skupił się na leczeniu, a nie na takich działaniach promocyjnych.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.