"Stoi byliczka na odłogu...", czyli widowisko dożynkowe we wdzydzkim skansenie

środa, 17 sierpnia 2016 r., 14:37
fot. nadesłane/Muzeum we Wdzydzach/Mateusz Słomiński

Widowisko dożynkowe, święcenie bukietów ziół, zbóż, kwiatów i warzyw, kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej, czy targ plonów z ogrodów, pól i łąk - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy w poniedziałek pojawili się w Muzeum we Wdzydzach, gdzie obchodzono Święto Matki Boskiej Zielnej.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która odprawiona została w kościele ze Swornegaci. Następnie uczestnicy obchodów mogli wziąć udział w widowisku dożynkowym "Stoi byliczka na odłogu..". Wśród atrakcji przygotowanych dla mieszkańców, jak i turystów nie zabrakło też kiermaszu sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego oraz targu plonów z ogrodów, pól i łąk.

Obchody Matki Boskiej Zielnej w skansenie zwieńczył zaś wernisaż wystawy malarstwa Antoniego Zaborowskiego "Portrety z nieprzeszłości".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.