Sarnowy. Jechał białym SUVem, spowodował wypadek i uciekł - szuka go kościerska policja

wtorek, 16 sierpnia 2016 r., 12:06
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Cztery osoby zostały ranne w wyniku zderzenia pięciu pojazdów, do którego doszło w niedzielę w miejscowości Sarnowy. Kościerska policja szuka sprawcy zdarzenia, który poruszał się białym SUVem, bądź też jakichkolwiek informacji na jego temat.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 9., na odcinku drogi wojewódzkiej nr 214 łączącym Sarnowy z Kościerzyną.

- Od strony miejscowości Sarnowy w stronę Kościerzyny jechał szereg pojazdów. Za nimi poruszał się piąty, biały SUV. Zaczął on wyprzedzać szereg pojazdów i prawdopodobnie na skutek tego jadąca z naprzeciwka Toyota Auris zaczęła hamować i wjechała w barierę. To też zapoczątkowało szereg stłuczek kolejnych pojazdów, które zaczęły się zderzać ze sobą. Jeden z nich aby nie uderzyć w poprzednika zjechał na lewy pas, gdzie zderzył się z Toyotą RAV4. Na sam koniec zaś w te dwa samochody uderzyło Audi - informuje mł. asp. Dawid Hering, p.o. rzecznika kościerskiej policji.

W wyniku tego zdarzenia cztery osoby doznały obrażeń ciała i zostały przewiezione do szpitala.

Jak dodaje Dawid Hering, biały SUV odjechał w stronę Kościerzyny bez zatrzymywania się. Obecnie kościerska policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia bądź też mają informacje odnośnie tego pojazdu. Miał on charakterystyczną długą antenę od CB radia na dachu, może też mieć uszkodzenia powypadkowe.

W akcji ratowniczej wzięli udział OSP Wielki Klincz, JRG Kościerzyna oraz zespoły ratownictwa medycznego.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.