Kościerzyna. Kolory trzeźwości - zielony piknik w Ogródku Jordanowskim

wtorek, 9 sierpnia 2016 r., 20:11
fot. AL

Za nami trzeci z czterech pikników zorganizowanych w ramach Kampani Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa. Tym razem całe rodziny bawiły się pod zielonymi barwami w Ogródku Jordanowskim. Organizatorzy pokazali jak można spędzać rodzinnie i aktywnie czas bez alkoholu.

- Kampania ma na celu uświadomienie mieszkańcom, rodzinom, że można aktywnie, rodzinnie spędzać czas bez alkoholu. Te cztery zorganizowane przez nas pikniki na terenie miasta mają pokazać jak to robić - mówi Sylwia Trzebiatowska - Glok, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie.

Inicjatywę zapoczątkowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i w ramach jej środków realizowana jest ta kampania. Podczas wszystkich pikników na mieszkańców czekają takie same atrakcje.

- Zabawy są tak skonstruowane, aby mieszkańcy każdej części miasta mogli skorzystać z tych samych atrakcji. Mamy nieodpłatny plac zabaw dla dzieci, darmowy poczęstunek dla wszystkich, którzy przyjdą. Są konkursy i program artystyczny w wykonaniu Teatru Stara Wozownia - wymienia Sylwia Trzebiatowska - Glok.

Ostatni, czwarty piknik w kolorze czerwonym odbędzie się 26 sierpnia w Parku przy ulicy 8 Marca.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.