Michał Kopacki zwycięzcą Mistrzostw Kaszub Strongman

niedziela, 7 sierpnia 2016 r., 03:27
fot. AL

W dziemiańskim amfiteatrze w sobotę w szranki o tytuł Mistrza Kaszub Siłaczy stanęło pięciu najsilniejszych Polaków. Obdarzeni niemal nadludzką krzepą mierzyli się między innymi w takich konkurencjach, jak: martwy ciąg, przeciąganie ciężarówki, wyciskanie platformy, spacer farmera, czy waga płaczu.

Tradycyjnie już Dniu Dziemian towarzyszyły Mistrzostwa Kaszub Strongman. W tym roku Dziemiany najsilniejszych z najsilniejszych gościły już po raz 11. O tytuł Mistrza Kaszub walczyło pięciu strongmanów: Sławomir Rawiński, Maciej Hirsz, Piotr Czapiewski, Michał Kopacki i Krzysztof Schabowski.

Po raz pierwszy w zawodach nie wystartował Sławomir Toczek, który tym razem jako sędzia główny czuwał nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji.

Po pięciu rozegranych konkurencjach, najlepszym okazał się Michał Kopacki. Tuż za nim uplasował się Maciej Hirsz, zaś na trzecim stopniu podium stanął Piotr Czapiewski.

Wyniki XI Mistrzostw Kaszub Strongman:
1. miejsce - Michał Kopacki
2. miejsce - Maciej Hirsz
3. miejsce - Piotr Czapiewski
4. miejsce - Krzysztof Schabowski
5. miejsce - Sławomir Rawiński

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.