Korne - Bytów. Czołowo - boczne zderzenie ciężarówki z osobówką - nie żyje 54-letnia kobieta

piątek, 5 sierpnia 2016 r., 16:31
fot. AL

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątkowe popołudnie na K20 na odcinku Korne - Bytów. Na skrzyżowaniu drogi krajowej z drogą łączącą Lipusz z Sulęczynem czołowo - bocznie zderzyła się ciężarowa Scania z VW Golfem. W wyniku zdarzenia pasażerka golfa poniosła śmierć na miejscu, kierująca pojazdem trafiła do szpitala.

Zgłoszenie o wypadku drogowym służby otrzymały około godziny 14.30.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca VW Golfem w momencie wjazdu z drogi podporządkowanej na drogę krajową została uderzona przez jadącą drogą główną ciężarówkę. Wskutek zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka golfa, 54-letnia mieszkanka gminy Dziemiany. Kierująca pojazdem trafiła do szpitala - informuje kom. Adam Zborowski z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.

Szczegółowe okoliczności wypadku wciąż są przedmiotem ustaleń śledczych. Ruch na odcinku, na którym doszło do zdarzenia, jest zablokowany.

W akcji ratowniczej wzięli udział OSP Łubiana, OSP Korne, JRG Kościerzyna, JRG Bytów oraz zespół ratownictwa medycznego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.