Sprawdź się w Triathlonie w Chmielnie - przedłużono zapisy

czwartek, 4 sierpnia 2016 r., 11:33
fot. archiwum/MD-Z

Już po raz drugi Chmielno będzie gospodarzem zmagań w jednej z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych. Triathlon Chmielno odbędzie się 20 sierpnia. Jest to idealna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z triathlonem. Na prośbę zawodników organizatorzy przedłużyli zapisy, więc jeśli jeszcze się wahasz nie czekaj i zgłoś swój udział.

Zawody w Chmielnie odbędą się 20 sierpnia. Zawodnicy będą musieli przepłynąć 600 m, pokonać rowerem 15 km (3 pętle po 5 km) i 3 km biegiem (3 pętle po 1 km). Uczestnicy wystartują o godz. 12 z plaży gminnej.

Imprezie będzie też towarzyszyć triathlon dla dzieci i młodzieży - będą rywalizować w trzech grupach wiekowych. Dla najmłodszych przygotowano Fun Race. Dzieci w wieku 3-6 lat mogą wziąć udział w zmaganiach pod opieką rodzica. Część pływacka odbywa się w wodzie płytkiej. Udział rodzica w wyścigu jest obowiązkowy. Zadaniem rodzica jest asekuracja dziecka i czuwanie nad jego bezpieczeństwem. Najmłodsi będą musieli przepłynąć 50 m, przejechać rowerem 200 m i przebiec 100 m. Dzieci w wieku 7-9 lat zmierzą się z dystansem 100 m pływania, 1000 m jazdy rowerem i 200 m biegiem. Najstarsza grupa - 10-13 lat zmierzy się z dystansem 150 m - 2000 m - 1000 m.

W związku z prośbami uczestników organizatorzy przedłużyli terminy zapisów. Triathlon w Chmielnie, dzięki krótkiemu dystansowi idealnie nadaje się dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z triathlonem.

- Osoby, które wciąż się zastanawiają powinny koniecznie zgłosić swój udział. Z pewnością nie pożałują. Triathlon to świetna okazja, żeby się sprawdzić, a także wspaniała przygoda. Wolonatriusze z Fundacji Silni Ciałem, Niezłomni Duchem wspierają zawodników na każdym etapie. Brałam udział w pierwszej edycji triathlonu w Chmielnie i w tym roku też już się zapisałam. Gorąco zachęcam wszystkich miłośników aktywności fizycznej - mówi Natalia, członkini klubu Rowerowe Kaszuby.

Zapisy na zawody odbywają się drogą elektroniczną. Można tego dokonać tutaj.

Regulamin zawodów można znaleźć tutaj.

Celem imprezy jest popularyzacja triathlonu jako sportu powszechnego w tym pływania, biegania i jazdy rowerem, promocja zdrowego stylu życia oraz gminy Chmielno

Organizatorami imprezy są: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie oraz Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Chmielno.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.