Akty wandalizmu, bezdomność, przekraczanie prędkości - mieszkańcy uzupełniają Krajową Mapę Zagrożeń

czwartek, 4 sierpnia 2016 r., 11:24
fot. internet

Akty wandalizmu, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie, czy niewłaściwa infrastruktura - między innymi takie zagrożenia zgłosili mieszkańcy powiatu kościerskiego w ramach działającej od 1 lipca Krajowej Mapy Zagrożeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń ma być narzędziem na rzetelne, czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń społecznościom lokalnym oraz instytucjom współodpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W tym czasie na obszarze powiatu kościerskiego zgłoszono około 70 zagrożeń. Jak informuje kościerska policja, średnio co trzecie zgłoszenie zostaje potwierdzone przez funkcjonariuszy. Zdarza się jednak, że internauci zaznaczają na mapie nieprawdopodobne zdarzenia jak chociażby odbywające się na wyspie wyścigi samochodowe.

Te potwierdzone zjawiska głównie dotyczą przekraczania prędkości między innymi na ulicy polnej w Wielkim Klinczu, Wita Stwosza w Kościerzynie, czy ulicy Kościelnej w Skorzewie. Mieszkańcom doskwiera też niewłaściwa infrastruktura drogowa. Tę zgłoszono między na ulicy Kościerskiej w Wielkim Klinczu, Skorzewie, Nowej Kiszewie, Wdzydzach Tucholskich, czy na ulicy Świętego Rocha w Kaliszu.

Na mapie oznaczono także spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach (Lubań, Kościerzyna ulica Jesionowa), miejsca zgrupowania osób małoletnich (Wielki Klincz), czy nieprawidłowe parkowanie (Kościerzyna, ulica Legionów). Problemem występującym we Wielu są natomiast potwierdzone już akty wandalizmu i bezdomność.

Dodajmy, że w miejsca, gdzie na mapie zaznaczono występowanie zagrożeń, kierowane są policyjne patrole. Funkcjonariusze weryfikują zgłoszenia. Następnie informacje o potwierdzonym zagrożeniu są zamieszczane na mapie. Na weryfikację policjanci mają trzy dni.

Funkcjonowanie pilotażowej Krajowej Mapy Zagrożeń zostało przedłużone o kolejny miesiąc. Jeszcze więc przez sierpień każdy może zgłosić służbom zagrożenia, które występują w jego okolicy. Jak korzystać z mapy zagrożeń? Wystarczy, że wejdziesz w ten link. Wybierz interesujący Cię region, a potem oznaczysz jakie zagrożenia występują w Twojej okolicy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.