Kościerzyna. Uczcili 72. rocznicę Powstania Warszawskiego

poniedziałek, 1 sierpnia 2016 r., 18:57
fot. AL

1 sierpnia punktualnie o godzinie 17. w hołdzie powstańcom, zawyły syreny, a zgromadzeni na Rynku mieszkańcy przystanęli w ciszy. Tym sposobem w Kościerzynie, jak i całej Polsce uczczono 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dzięki tutejszym harcerzom i grupie rekontrukcyjnej lokalna społeczność miała okazję obejrzeć też rekonstrukcję wydarzeń z 1944 roku.

Wzorem lat ubiegłych w Kościerzynie i Łubianie uczczono jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Dzięki kościerskim harcerze oraz grupie rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego ,,Cis" z Męcikała tutejsza społeczność miała okazję obejrzeć inscenizację akcji zbrojnej z 1944 roku.

W Godzinę W zawyły natomiast syreny, a wszyscy zgromadzeni na kościerskim Rynku, przystanęli w ciszy, oddając tym samym hołd poległym powstańcom.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.