I Regaty o Puchar Wójta Gminy Karsin

piątek, 29 lipca 2016 r., 11:42
fot. nadesłane/UG Karsin

W sobotę, 16 lipca odbyły się I Regaty o Puchar Wójta Gminy Karsin w żeglarskiej klasie Optymist. Regaty te stanowią efekt pracy szkółki żeglarskiej, która drugi już rok działa na terenie i przy wsparciu gminy Karsin.

Regaty zgromadziły 23 zawodników reprezentujących Gminę Karsin ( Klub WDA Borsk) oraz sąsiednią Gminę Czersk (UKS 1 Czersk ). Regaty odbyły się przy sprzyjających warunkach atmosferycznych (wiatr i pogoda) - przeprowadzono cztery wyścigi.

Zwycięzcą regat został Dominik Wardyn (reprezentant Gminy Karsin), który wygrał wszystkie 4 wyścigi. Drugie miejsce zajął Kacper Kaźmierczak(Czersk), a trzecie także reprezentantka Gminy Karsin - Karolina Skwierawska. Uczestników regat na brzegu dopingowali pozostali koledzy - uczestnicy szkolenia żeglarskiego, rodzice oraz wypoczywający nad jeziorem mieszkańcy i wczasowicze.

Na brzegu tajniki żeglowania fachowo wyjaśniał i komentował Jan Gliszczyński. Warto zaznaczyć, że podczas regat obecny był Filip Lipski - trener koordynator Pomorskiego Związku Żeglarskiego, który życzliwie angażuje się w działania klubu żeglarskiego z Borska. Dzięki Jego pomocy klub otrzymał m.in. osprzęt żeglarski, materiały dydaktyczne oraz upominki żeglarskie dla zawodników.

Zwycięzcom regat puchary, nagrody i dyplomy wręczali: gospodarz imprezy, wójt gminy Karsin - Roman Brunke, Filip Lipski oraz Prezes Klubu "WDA" Borsk - Tadeusz Wirkijowski. Kolejne edycje tych regat z pewnością wpiszą się na stałe do gminnego kalendarza imprez żeglarskich.

Wyniki regat przedstawia poniższe zestawienie:
I - Dominik Wardyn (Karsin)
II - Kacper Kaźmierczk (Czersk)
III - Karolina Skwierawska (Karsin)
IV - Dawid Czapiewski (Czersk)
V - Filip Kozłowski (Karsin)
VI - Martyna Leszczyńska (Czersk)
VII - Przemysław Kędzierski (Czersk)
VIII - Paweł Konkolewski (Karsin)
IX - Maksymilian Sękowski (Czersk)
X - Dobrawa Garstka (Karsin)
XI - Kornelia Kryger (Czersk)
XII - Martyna Miloch (Karsin)
XIII - Marta Kryger (Czersk)
XIV - Katarzyna Skwierawska (Karsin)
XV - Karol Pepliński (Karsin)
XVI - Jacek Karczewski (Czersk)
XVII - Martyna Sznek (Karsin)
XVIII - Oliwia Filipiak (Karsin)
XIX - Kornelia Wardyn (Karsin)
XX - Łukasz Stosik (Karsin)
XXI - Antoni Miloch (Karsin)
XXII - Jakub Sałata (Karsin)
XXIII - Kacper Leman (Karsin)

nadesłane/Czesław Sikora - trener KŻ "Wda" Borsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.