Jak kupować luksusowe zegarki

poniedziałek, 25 lipca 2016 r., 14:10
fot. nadesłane

Popularność telefonów komórkowych sprawiła, że klasyczne zegarki na rękę na kilka lat zostały zapomniane. Dzisiaj można zauważyć powrót w modzie do tego dodatku, który nie tylko pełni funkcję praktyczną, ale również stanowi jeden z elementów całego stroju, a niekiedy również świadczy o klasie i statusie jego posiadacza. Co wziąć po uwagę kupując zegarek?

Zegarki uniwersalne właściwie nie istnieją, wystarczy zajrzeć na stronę dowolnego sklepu z tego typu dodatkami, jak np. czaszegarkow.pl. Mnóstwo modeli do wyboru, liczne funkcje, i różne mechanizmy mogą sprawić sporo kłopotu podczas podejmowania decyzji. Jeśli szukamy czegoś na wieczór, co dobrze komponuje się z trzyczęściowym garniturem, najlepiej będzie wybrać model klasyczny, a zarazem ozdobny, np. z nieco większą tarczą.

Na spotkania biznesowe i do pracy sprawdzi się zegarek wizytowy, na skórzanym pasku i z czytelną tarczą. Mężczyznom aktywnie spędzającym czas z pewnością do gustu przypadnie zegarek sportowy, który nierzadko ma przydatne podczas treningu funkcje. Zależnie więc od tego, czy szukamy dodatku do pracy, na ważne uroczystości, czy też przydatnego podczas joggingu i wypraw w góry, powinniśmy wybrać odpowiedni model.

Mechanizm klasyczny był dawniej bardzo popularny, dzisiaj często zastępuje się go innymi rozwiązaniami, jednak koneserzy tego typu dodatków ciągle go doceniają. Mechanizm nakręcany jest za pomocą pokrętła zwanego koronką, zaś wewnątrz znajduje się odpowiednik wahadła umieszczanego w dużych zegarach, które porusza wskazówkami. Na tarczy takiego zegarka znajduje się zazwyczaj informacja o liczbie użytych łożysk.

Mechanizm automatyczny przypomina ten poprzedni, jednak nakręca się on sam dzięki ruchom ręki podczas codziennego użytkowania. Do najbardziej powszechnych, a zarazem najdokładniejszych mechanizmów należą kwarcowe - w tego typu zegarkach konieczna jest wymiana baterii. Niezależnie od wybranego rodzaju mechanizmu, warto też zwrócić uwagę na jakość wykonania i renomę producenta. Co prawda na taki zegarek wydamy więcej, ale wytrzymałe materiały użyte do jego wykonania oraz niezawodny mechanizm zagwarantują długie użytkowanie.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.