Pożar w leśnictwie Wdzydze

piątek, 22 lipca 2016 r., 09:04
fot. internet/Nadleśnictwo Kościerzyna/Maciej Piankowski

W czwartek strażacy walczyli z pożarem lasu w leśnictwie Wdzydze. Szczęśliwie spaleniu uległ jedynie niewielki obszar poszycia leśnego oraz nadpalone zostały konary drzew.

Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru, do którego doszło w masywie leśnym na terenie leśnictwa Wdzydze. Ktoś zauważył unoszący się nad lasem dym i zaalarmował straż pożarna. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek okazało się, że pożarem objęte jest poszycie leśne. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej udało się szybko opanować zagrożenie, a straty ograniczyć do około 30 arów spalonego poszycia leśnego i nadpalonych konarów drzew.

W akcji gaśniczej wzięli udział JRG Kościerzyna, OSP Wąglikowice, OSP Łubiana, OSP Wdzydze OSP Lipusz oraz OSP Wielki Klincz.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.