Zaplanuj czas i sprawdź, gdzie się wybrać

środa, 20 lipca 2016 r., 11:52
fot. MD-Z

Wieczór z disco polo, festiwal piosenki żeglarskiej, Jazz w Lesie czy rodzinne spotkania przy muzyce to propozycje wydarzeń na zbliżający się weekend w Kościerzynie i okolicach. Wśród różnorodnych imprez każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Czwartek

Rodzinne spotkanie przy muzyce

Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" zaprasza w czwartek o godz. 16 na "Rodzinne spotkanie przy muzyce". W programie: warsztaty ekologiczne i regionalne, m.in. wyrabianie masła, czerpanego papieru i produkcja mydełek ekologicznych. Zabawę umilać będzie zespół 4 ASY z Wielkiego Klincza.

Piątek

Jazz w Lesie

Miłośnicy muzyki jazzowej obowiązkowo powinni w najbliższy weekend stawić się w Sulęczynie. Odbędzie się tam 21. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy "Jazz w Lesie". Impreza tradycyjnie już przyciąga swym niesamowitym klimatem setki fanów. Podczas piątkowej odsłony wystąpią Kuba Stankiewicz Trio, Gabriel Coburger Quintet Jean-Paul feat. Ken Norris i Walk Away feat. Mike Russel. W sobotę natomiast usłyszymy Trio Cofusion Project, Jan Ptaszyn Wróblewski Sextet - specjalny koncert z okazji 80. urodzin Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Tribute to Janusz Muniak - koncert poświęcony zmarłemu niedawno wybitnemu saksofoniście z Krakowa. Początek koncertów o godz. 20. Cena biletu na piątek to 70 zł, na sobotę - 90 zł, koszt karnetu na dwa dni - 130 zł. Dzieci do lat 13 - wstęp wolny. Dzieci i młodzież do lat 18 - wstęp tylko pod opieką osób dorosłych.

Wieczór z disco polo

W piątek o godz. 19 na kościerskim Rynku rozpocznie się impreza dla fanów disco polo. Na scenie wystąpią Piękni i Młodzi, Marioo oraz Ivan Komarenko. Miłośników gatunku czeka świetna zabawa.

Piknik rodzinny w Będominie

W sobotę o godz. 17 na boisku rekreacyjnym w Będominie rozpocznie się piknik rodzinny. W programie - siatkówki plażowej, przejażdżki konne i bryczką, pieczenie kiełbasek przy ognisku, malowanie twarzy dzieciom i zjeżdżalnia. Zgłoszenia 4-osobowych drużyn na turniej przyjmowane są w biurze GOKSiR, zapisać się można również w dniu turnieju.

XII Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Burczybas"

W sobotę o godz. 18.30 we Wdzydzach odbędzie się dwunasta edycja Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Burczybas". Podczas największego na Kaszubach festiwalu piosenki szantowej wystąpią Marcin Magdziar (Madziar) - lider zespołu Poszedłem na Dziób, grupa Ciągle na Fali, Old Marinners i Atlantyda. Tego dnia o godz. 11 odbędą się także Regaty o Puchar Stolema. W czasie imprezy odbędzie się zbiórka publiczna na renowację i odbudowę zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie Muzeum we Wdzydzach.

Koncert folklorystyczny Kaszëbë & Gòsce

W sobotę o godz. 19 na kościerskim Rynku podziwiać można będzie barwne zespoły folklorystyczne z Kaszub i ze Słowacji. Podczas imprezy wystąpią Zespół Pieśni i Tańca "Młoda Kościerzyna", zespół "Levaranek" z Velkých Lévar oraz Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna".

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.