PKM po ulewach - kiedy pociągi zaczną normalnie funkcjonować?

poniedziałek, 18 lipca 2016 r., 13:46
fot. archiwum/MSz

Na skutek strat spowodowanych ulewami na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pojawiły się utrudnienia, a cały jej trójmiejski odcinek został wyłączony z ruch. Sprawdź, jak wyglądają rozkłady zastępczej komunikacji oraz kiedy zakończą się naprawy zniszczonych nasypów.

Ulewne deszcze, które pod koniec ubiegłego tygodnia przeszły nad naszym regionem, spowodowały osunięcie nasypów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w kilkunastu miejscach. Na skutek tego ruch kolejowy został wstrzymany na trasie Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Port Lotniczy - Gdańsk Osowa oraz Gdańsk Osowa - Gdynia Główna.

Jak informuje Pomorska Kolej Metropolitalna, w poniedziałek etap budowlany prac naprawczych na odcinku linii PKM od Gdańska Osowej do przystanku Gdańsk Port Lotniczy został zakończony.

- Udało nam się wprowadzić w życie rozwiązania naprawcze, które pozwolą na przywrócenie ruchu kolejowego na części linii pomiędzy stacją Gdańsk Osowa a przystankiem Gdańsk Port Lotniczy. Naszym priorytetem jest zagwarantowanie bezwzględnego bezpieczeństwa pasażerom korzystającym z usług przewoźnika - PKP SKM w Trójmieście, wobec czego od najwcześniejszych godzin porannych na linii PKM prowadzone będą testy, które mają potwierdzić możliwość prowadzenia ruchu kolejowego - czytamy w komunikacie PKM.

Jak dodają kolejarze, o postępach w przywróceniu ruchu będą informować na bieżąco. Najprawdopodobniej odcinek Gdańsk Osowa - Gdynia Główna zostanie uruchomiony jeszcze w poniedziałek po godzinie 14.

Utrudnienia na odcinku Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Port Lotniczy - Gdańsk Osowa:
Jak informuje SKM Trójmiasto, szynobusy nie kursują na tym odcinku, a pociągi do i z Kartuz oraz do i z Kościerzyny, zaczynają i kończą bieg na stacji Gdańsk Osowa. Na odcinku Gdańsk Osowa - Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Główny podróżni, posiadający bilety jednorazowe i okresowe SKM, mogą skorzystać z usług komunikacji miejskiej uruchamianej przez ZTM Gdańsk.

- Dodatkowo pomiędzy stacjami Gdańsk Wrzeszcz i Gdańsk Osowa, została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza, skomunikowana z pociągami SKM, kursującymi pomiędzy stacjami Gdańsk Osowa - Kartuzy oraz Gdańsk Osowa - Kościerzyna. Autobusowa komunikacja zastępcza kursuje w dniu 18 lipca bieżącego roku, z zastrzeżeniem że zostanie ona odwołana, jeżeli zostanie wznowiony ruch pociągów na odcinku Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Osowa. Uwaga! Autobusy komunikacji zastępczej nie zatrzymują się na przystankach linii PKM zlokalizowanych pomiędzy stacjami Gdańsk Wrzeszcz i Gdańsk Osowa - informuje SKM Trójmiasto.

Rozkład jazdy komunikacji zastępczej na odcinku Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Osowa dostępny jest pod tym adresem

Utrudnienia na odcinku Gdańsk Osowa-Gdynia Główna:
Na tym odcinku szynobusy także nie kursują, a pociągi do i z Kartuz oraz do i z Kościerzyny, zaczynają i kończą bieg na stacji Gdańsk Osowa. Na odcinku Gdańsk Osowa - Gdynia Główna podróżni, posiadający bilety jednorazowe i okresowe SKM, mogą skorzystać z usług komunikacji miejskiej uruchamianej przez ZTM Gdańsk.

- Pomiędzy stacjami Gdynia Główna i Gdańsk Osowa, została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza, skomunikowana z pociągami SKM, kursującymi pomiędzy stacjami Gdańsk Osowa - Kartuzy oraz Gdańsk Osowa - Kościerzyna. Autobusowa komunikacja zastępcza kursuje w dniu 18 lipca bieżącego roku, z zastrzeżeniem że zostanie ona odwołana, jeżeli zostanie wznowiony ruch pociągów na odcinku Gdynia Główna - Gdańsk Osowa. Autobusy komunikacji zastępczej odjeżdżają sprzed budynku dworca głównego Gdynia Główna oraz sprzed budynku dworca Gdańsk Osowa. Uwaga! Autobusy komunikacji zastępczej nie zatrzymują się na wysokości przystanku Gdynia Wielki Kack - czytamy w komunikacie trójmiejskiej SKM.

Rozkład jazdy komunikacji zastępczej na odcinku Gdynia Główna - Gdańsk Osowa dostępny jest pod tym adresem

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.