Costerina 2016 - Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej na kościerskim Rynku

sobota, 9 lipca 2016 r., 15:50
fot. AL

XVII Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej zainaugurowały tegoroczne obchody Dni Kościerzyny. Każdy kto odwiedził kościerski Rynek mógł nie tylko zaopatrzyć się w nowe publikacje, ale porozmawiać także z ich autorami. Tradycyjnie też wręczono nagrody i wyróżnienia "Remusowa Kara" w konkursie wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej.

Po raz kolejny kościerski Rynek wypełnił się wydawcami i autorami z Pomorza i Kaszub. Tradycyjnie targi, których celem jest promocja autorów i wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej, nawiązywanie nowych kontaktów i współpracy, tworzenie forum dla zawierania umów oraz bezpośrednia sprzedaż, spotkały się ze sporym zainteresowaniem nie tylko ze strony mieszkańców Kościerzyny, ale też i okolicznych powiatów, jak i turystów.

Organizatorami targów są Burmistrz i Rada Miasta Kościerzyna wraz z Biblioteką Miejską im. Konstantego Damrota w Kościerzynie. A już od 17.35 władze miasta zapraszają na stadion miejski, gdzie rozpocznie się koncertowe świętowanie tegorocznych obchodów Dni Kościerzynie. Imprezę zainauguruje koncert zespołu "Kapela Dreche" oraz "And - Daro" i Bartosz Szymoniak z zespołem.

Muzycznych wrażeń bez wątpienia dostarczą też występy gwiazd wieczoru, a mianowicie Grzegorza Hyży z zespołem i Lady Pank.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.