Połączenie telefonu z komputerem? Bardzo proste!

piątek, 8 lipca 2016 r., 11:11
fot. nadesłane

Każdy współczesny smartfon można połączyć z naszym komputerem osobistym. Wbrew pozorom czynność jest niezwykle łatwa, prosta i przyjemna. Poniżej prezentujemy trzy proste kroki, które pozwolą cieszyć się wieloma dodatkowymi możliwościami.

Podłączenie smartfona do komputera nigdy nie było tak proste. Dzięki tej czynności zyskujemy dostęp do całego szeregu dodatkowych funkcji, takich jak: udostępnianie internetu, zgrywanie zdjęć i filmów, jak również przesyłanie muzyki na telefon. 3 kroki jak podłączyć smartphone do komputera:

Krok 1 - połączenie telefonu i komputera

Wszystkie obecnie produkowane smartfony są wyposażone w złącze USB typu Micro-USB. Zasługą tego są liczne protesty - parę lat temu każdy producent oferował swoje autorskie gniazdo, przez co musieliśmy zaopatrzyć się w stosowny kabel sygnałowy. Teraz sprawa wygląda o wiele prościej: po prostu podłączamy jedną końcówkę do telefonu, natomiast drugą umieszczamy w porcie USB naszego komputera.

Krok 2 - konfiguracja urządzeń

System Windows powinien automatycznie wykryć i dokończyć instalację wszystkich potrzebnych sterowników. Na tym etapie nasza ingerencja ogranicza się do minimum. Odpowiedni komunikat poinformuje nas, że synchronizacja przebiegła pomyślnie.

Każdy smartfon oferuje dwa, diametralnie od siebie różne tryby współpracy z komputerem. Wybieramy go ze specjalnego menu, które pojawi się na wyświetlaczu telefonu. Naszą uwagę skupimy na "Urządzenie multimedialne (MTP)" - to właśnie on umożliwia bezproblemowe przenoszenie plików pomiędzy urządzeniami. Druga opcja, o nazwie "Aparat (PTP)", przeznaczona jest dla zaawansowanych użytkowników, znających się na obróbce zdjęć w profesjonalnych programach, takich jak Adobe Photoshop. Tutaj smartfon gra rolę klasycznej lustrzanki, umożliwiając przesyłanie surowych plików zdjęć w standardzie RAW.

Krok 3 - przesyłanie plików

Połączenie zostało nawiązane. Od teraz możemy w pełni korzystać z wielu udogodnień, takich jak: wgrywanie muzyki, przenoszenie zdjęć i filmów, jak również udostępniania internetu. Przykładowo aby przegrać zdjęcia wchodzimy w "Komputer". Następnie odszukujemy nazwę naszego smartfona i klikamy na nią. Naszym oczom ukaże się klasyczny katalog, jakim operujemy w środowisku Windows. Odnajdujemy folder o nazwie "DCIM" - to właśnie tam znajdują się wszystkie, wykonane telefonem fotki. Innym interesującym katalogiem jest Music - tam wrzucamy muzykę z komputera. Od teraz możemy jej słuchać na naszym smartfonie.

W polskim internecie można znaleźć wiele poradników prezentujących funkcje współczesnych smartfonów np. Komórkomat. Warto poszerzać swoją wiedzę, ponieważ każda następna generacja smartfonów przynosi zupełnie nowe, wyjątkowe możliwości!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.