Blisko 10 mln zł dla czterech gmin na termomodernizację budynków

czwartek, 7 lipca 2016 r., 09:56
fot. internet/UM Kościerzyna

Miasto Kościerzyna wraz z gminą Kościerzyna oraz gmina Nowa Karczma w partnerstwie z Lipuszem pozyskali łącznie 9.693.778,53 zł dofinansowania na termomodernizację w sumie aż 23 obiektów użyteczności publicznej. Wartość tych inwestycji na terenie czterech gmin wyniesie blisko 20 mln zł.

W sumie o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego ubiegało się czterech wnioskodawców z terenu powiatu kościerskiego. Fundusze unijne trafią jednak do dwóch z nich. Największe z tego grona środki otrzymają gminy miejska i wiejska Kościerzyna, która na realizację swojego projektu wspólnie pozyskały aż 7.280.924,01 zł.

W ramach zadania samorządy planują stermomodernizować aż osiemnaście obiektów użyteczności publicznej, w tym między innymi urzędy miasta i gminy Kościerzyna, Zespół Szkół Publicznych nr 1,2 i 3 w Kościerzynie, Bibliotekę Miejską, Kościerski Dom Kultury, czy obiekty szkół w Wielkim Podlesiu, Kaliskach Kościerskich, Wąglikowicach i Skorzewie. Wartość projektu opiewa na kwotę 12.991.202,43 zł.

Prace ruszą też na terenie gmin Nowa Karczma i Lipusz, które także wspólnie zdecydowały się przystąpić do konkursu o dofinansowanie. Tym samorządowym udało się pozyskać 2.412.854,52 zł na wartą w sumie 6.262.220,20 zł inwestycję.

Przedmiotem ich projektu jest termomodernizacja w pięciu budynkach, a więc w Urzędzie Gminy w Nowej Karczmie, Ośrodku Pomocy Społecznej i remizie strażackiej w Nowej Karczmie, Zespole Szkół w Nowej Karczmie, Zespole Szkół w Lipuszu oraz Szkole Podstawowej w Tuszkowach.

Dodajmy, że o środki ubiegały się także gminy Stara Kiszewa i Dziemiany. Ich projekty nie zakwalifikowały się do dofinansowania.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.