Ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń - oznacz niebezpieczne miejsce w Twojej okolicy!

środa, 6 lipca 2016 r., 08:56
fot. internet

Akty wandalizmu, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, dzikie wysypiska czy kąpieliska, nieprawidłowe oznakowanie drogi, niewłaściwa infrastruktura drogowa, nielegalne rajdy samochodowe - te inne zagrożenia, jeśli występują w Twojej okolicy, możesz zgłosić policji nie wychodząc z domu. Wystarczy, że oznaczysz je na specjalnej mapie, a służby będą miały kilka dni by zweryfikować to zjawisko.

Z początkiem lipca ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń, która ma być narzędziem na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń społecznościom lokalnym oraz instytucjom współodpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

- Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków policji - wyjaśnia policja.

Jak korzystać z mapy zagrożeń? Wystarczy, że wejdziesz w ten link. Wybierz interesujący Cię region, a potem oznaczysz jakie zagrożenia występują w Twojej okolicy. Policja ma kilka dni by zweryfikować te informacje.

Uwaga! Strona nie służy jednak do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112.

Ponadto pod tym linkiem można znaleźć statystyki dotyczące poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, oceny pracy policjantów oraz liczby interwencji funkcjonariuszy pod względem poszczególnych kategorii przestępstw.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.