Nowa Karczma. Emeryci z Wielkiego Klincza najlepsi II Spartakiadzie Seniorów

wtorek, 5 lipca 2016 r., 12:31
fot. nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

W czwartek w gminnej hali sportowej w Nowej Karczmie rozegrano II Spartakiadę Sportowo - Rekreacyjną Seniorów o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma. Do rywalizacji przystąpiły koła emerytów z Wielkiego Klincza, Łubiany, Kościerzyny, Kłobuczyna, Skorzewa i Nowego Barkoczyna. Najlepszą okazała się drużyna z Wielkiego Klincza.

Sportowe spotkanie rozpoczęło się miłym akcentem. Przewodniczący Zarządu Okręgu Marian Białkowski w uznaniu wybitnych zasług dla związku wyróżnił Złotą Odznaką Honorową: Andrzeja Pollaka - wójta gminy Nowa Karczma, Dariusza Męczykowskiego - radnego Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz Aleksandrę Peplińską - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie.

Po części oficjalnej nadszedł czas na rywalizacje i dobrą zabawę. Zawodnicy wzięli udział w sześciu konkurencjach: rzut do tarczy, duo - worki, kręgle, rzut do bramki, wbijanie gwoździa, piramida. Miłym przerywnikiem sportowych zmagań był występ artystyczny Koła Emerytów z Nowego Barkoczyna, którzy wystąpili z programem przygotowanym specjalnie na Spartakiadę. Organizatorzy przewidzieli również konkurencję niespodziankę dla przewodniczących kół i zaproszonych gości.

Uczestnicy, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach otrzymali pamiątkowe medale. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, nagrody i pamiątkowe dyplomy.

II Spartakiadę Seniorów o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma Andrzeja Pollaka wygrało Koło z Wielkiego Klincza, na drugim miejscu uplasowali się gospodarze Koło Nowy Barkoczyn tuż przed Kołem z Kłobuczyna. Czwarte miejsce zdobyło Koło z Łubiany, piąte Koło ze Skorzewa i szóste miejsce zajęło Koło z Kościerzyny.

Przez cały czas trwania rywalizacji na boisku panowała ciepła atmosfera połączona z duchem walki i zasadą fair play.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji wszyscy udali się na wspólny poczęstunek i tańce do "Zajazdu nad Stawem" w Grabówku.

Organizatorem Spartakiady było Koło Emerytów z Nowego Barkoczyna przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie. Patronat nad imprezą objął wójt gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak.

nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.