Szumleś Królewski. Zderzenie fiata 126 p z ciężarówką - nie żyją dwie osoby

poniedziałek, 4 lipca 2016 r., 17:18
fot. AL

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 221. W Szumlesiu Królewskim maluch zderzył się z ciężarówką. Śmierć na miejscu poniosły dwie osoby.

Do wypadku doszło tuż po godz. 16.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem 126 p. 23-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu. W momencie, gdy zauważył, że z naprzeciwka jedzie inny pojazd, gwałtownie zahamował, a prowadzonego przez niego malucha, obróciło. Gdy stał w poprzek drogi, uderzyło w niego ciężarowe volvo - informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

Na skutek wypadku na miejscu zginęli dwaj pasażerowie malucha - 69-letni i 44-letni mężczyźni. Obaj byli mieszkańcami powiatu kościerskiego. Kierowca w ciężkim stanie śmigłowcem LRP został przetransportowany do szpitala w Gdańsku. Kierujący volvo - 25-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Był trzeźwy.

Na miejscu pracowali strażacy i policja pod nadzorem prokuratora. Droga była zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia trwały kilka godzin.

W akcji ratowniczej wzięli udział OSP Nowa Karczma, OSP Grabówko, JRG Kościerzyna, zespół ratownictwa medycznego oraz załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Szczegółowe okoliczności i przyczyna wypadku będzie przedmiotem ustaleń śledczych.

AL, MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.