Kościerzyna. Wywalczyli Mistrzostwo Polski w Łucznictwie

piątek, 1 lipca 2016 r., 14:15
fot. nadesłane

Trzej mieszkańcy miasta i gminy zdobyli Mistrzostwo Polski drużynowo w Mistrzostwach Polski w Łucznictwie osób niepełnosprawnych w Zamościu. Wygrana pozwoliła całej drużynie trafić do kadry narodowej, przygotowywanej do przyszłej paraolimpiady w Tokio.

Gdańska ekipa z "Szansy Start Gdańsk" szczęśliwie wróciła do domów po Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Zamościu oraz Ogólnopolskich Zawodów Osób Niepełnosprawnych "Koziołek".

Powrót tym bardziej cieszy, ponieważ kościerscy łucznicy przywieźli drużynowe Mistrzostwo Polski, co jest pierwszym takim osiągnięciem na otwartych torach. Na zawodach brały udział ekipy z Kielc, Lublina, Zamościa, Żywca, Poznania, Rzeszowa, Gdańska, Gorzowa Wlkp.,

- Mamy nadzieję, że to początek sukcesów kościerskich łuczników, w składzie: Leszek Słomiński, Marcin Chmielewski i Rafał Reclaf. Indywidualnie wszyscy uplasowali się w pierwszej dziesiątce - podkreślają zawodnicy.

Warunki, w jakich przyszło rywalizować łucznikom można uznać za afrykańskie. Odczuć dała się temperatura - 36 stopni w cieniu.

- Chcę nadmienić iż strzelałem z uszkodzonym nerwem stawu łokciowego lewej ręki i miałem awarię sprzętu podczas strzelania, ale wszystko udało się jakoś to pogodzić. Teraz trzeba wznowić treningi naprawić sprzęt i przygotowywać się do kolejnych zawodów - zaznacza Leszek Słomiński.

Zdobycie przez kościerską reprezentację pierwszego miejsca jest przepustką dla nich do kadry narodowej oraz otwiera drogę do udziału w paraolimpiadzie w 2020 r.

nadesłane


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.