Śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez wójta gminy Nowa Karczma umorzone

wtorek, 28 czerwca 2016 r., 14:15
fot. archiwum

Kościerski sąd podtrzymał w mocy postanowienie prokuratora o umorzeniu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez wójta gminy Nowa Karczma oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach..

Przypomnijmy, że prokuratorskie śledztwo toczyło się na skutek zawiadomienia złożonego przed rokiem przez ówczesny zarząd OSP Nowy Barkoczyn przeciwko wójtowi gminy Nowa Karczma. Gospodarzowi tutejszego samorządu zawiadamiający zarzucili w ich mniemaniu bezpodstawne wywiezienie sprzętu będącego na stanie OSP.

Kościerska prokuratura wszczęła więc śledztwo w kierunku przekroczenia uprawnień przez włodarza gminy i poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Realizację czynności procesowych zlecono zaś kościerskiej policji. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku przekazano je jednak do wykonania Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Ostatecznie Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie zdecydował się umorzyć postępowanie. Postanowienie to zostało jednak zaskarżone. W połowie czerwca kościerski wymiar sprawiedliwości podtrzymał jednak postanowienie o umorzeniu śledztwa.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.