Śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez wójta gminy Nowa Karczma umorzone

wtorek, 28 czerwca 2016 r., 14:15
fot. archiwum

Kościerski sąd podtrzymał w mocy postanowienie prokuratora o umorzeniu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez wójta gminy Nowa Karczma oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach..

Przypomnijmy, że prokuratorskie śledztwo toczyło się na skutek zawiadomienia złożonego przed rokiem przez ówczesny zarząd OSP Nowy Barkoczyn przeciwko wójtowi gminy Nowa Karczma. Gospodarzowi tutejszego samorządu zawiadamiający zarzucili w ich mniemaniu bezpodstawne wywiezienie sprzętu będącego na stanie OSP.

Kościerska prokuratura wszczęła więc śledztwo w kierunku przekroczenia uprawnień przez włodarza gminy i poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Realizację czynności procesowych zlecono zaś kościerskiej policji. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku przekazano je jednak do wykonania Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Ostatecznie Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie zdecydował się umorzyć postępowanie. Postanowienie to zostało jednak zaskarżone. W połowie czerwca kościerski wymiar sprawiedliwości podtrzymał jednak postanowienie o umorzeniu śledztwa.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.