Kolejne sukcesy młodych karateków

wtorek, 28 czerwca 2016 r., 13:01
fot. nadesłane/Bogdan Mielnik

Nadspodziewanie dobrze, a co też ważne lepiej niż w latach ubiegłych, zaprezentowała się piątka młodych, kościerskich karateków podczas XVI Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym Orlen 2016 w Lublinie.

Na tych najważniejszych krajowych zawodach karate, przeznaczonych dla zawodników do 13 roku życia, Kościerski Klub Karate-Do "Seiunchin", reprezentowany był przez zawodników z sekcji Lipusz: Kajetana Kursa, Juliana Rekowskiego i Maksymiliana Gdańca oraz z kościerskie sekcji: Huberta Mrowińskiego i Jakuba Liedtke.

Wszyscy spisali się nadspodziewanie dobrze, a najbliżej pozycji medalowych byli Hubert Mrowiński i Jakub Liedtke. Ten pierwszy, kolejne trzy występy zdecydowanie, w brawurowym stylu, rozstrzygnął na swoją korzyść i w bezpośredniej walce o strefę medalową uległ nieznacznie późniejszemu zwycięzcy konkurencji. Drugi także awansował do ćwierćfinału, choć zwyciężał w mniej spektakularny sposób. Obaj ostatecznie zajęli piąte miejsca.

Pozostali kościerscy karatecy, zaprezentowali się także korzystnie. Wśród 870 uczestników z całej Polski, godnie zaprezentowali nasz region w tych prestiżowych zawodach. Nikt z nich nie odpadł w pierwszej rundzie.

Cała piątka to wychowankowie trenera Wojciecha Mrowińskiego. Wszyscy przywieźli medale, które stanowiły rodzaj uhonorowania za uczestnictwo i zakwalifikowanie się do tych najważniejszych dziecięcych zawodów w Polsce.

Nieco później, w miniony weekend, inna - starsza reprezentacja Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin", wzięła udział w XXVII Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych ORLEN 2016, jakie odbyły się w Sopocie.

Tutaj nasz region reprezentowany był przez następujących zawodników: Nikolę Romińską, Milenę Gronalewską i Doriana Gierszewskiego z sekcji Lipusz oraz Annę Lis z Kościerzyny.

W gronie najlepszych polskich karateków, nasi reprezentanci nie zdołali przebić się do strefy medalowej, choć swoje walki toczyli bez kompleksów i z dużym zaangażowaniem. Małym pocieszeniem jest fakt, że srebrny medal zdobyła w gronie seniorek, była zawodniczka kościerskiego klubu - Magdalena Mielnik.

nadesłane/Bogdan Mielnik

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.