Kościerzyna. Pierwszy piknik w ramach kampanii "Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa"

piątek, 24 czerwca 2016 r., 22:29
fot. MSz

Pokazy policyjne i strażackie, zabawy zręcznościowe i integracyjne, rodzinne konkursy z nagrodami i dmuchany plac zabaw - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na wszystkich chętnych podczas Niebieskiego Piknika. Impreza odbyła się w piątek na osiedlu Tomasza Rogali w Kościerzynie i była pierwszą z czterech organizowanych w ramach cyklu "Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa".

- Celem kampanii, jak sama nazwa wskazuje, jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w okresie wakacyjnym. Również zwracamy uwagę na to żeby uważać z alkoholem. Ten piknik ma też za zadanie zabawę, ale taką podczas której będzie można dowiedzieć się bardzo wielu potrzebnych informacji na temat spożywania alkoholu, chociażby tego, że nie należy tego robić w okresie ciąży. Promujemy bezpieczeństwo podczas wakacji poprzez stoiska policji i WOPRu. To są lekcje skierowane do odbiorców w każdym wieku, od maluchów do osób dorosłych - podkreśla Rafał Mikołajczyk z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie.

Podczas imprezy wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie dostawali tzw. karty obiegowe. Po wykonaniu siedmiu zadań uczestniczyli oni w losowaniu nagród. Żeby dotrzeć do tego etapu trzeba było, między innymi, rzucać do celu, wziąć udział w slalomie w alkogoglach, czy też ćwiczeniach z pierwszej pomocy organizowanych przez WOPR.

Podczas imprezy odbył się także konkurs plastyczny oraz pokazy w wykonaniu druhów z Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. Nie zabrakło również darmowego poczęstunku - pieczonych na grillu kiełbasek, chleba ze smalcem i ogórków oraz wody.

Kampania "Kolory Trzeźwości i Bezpieczeństwa" organizowana jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Kościerskim Domem Kultury.

Zaplanowano jeszcze trzy pikniki w ramach tego cyklu - następny odbędzie się już 15 lipca na ulicy Mała Kolejowa w Kościerzynie.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.