Skorzewo. Zderzenie dwóch pojazdów - cztery osoby w szpitalu

piątek, 24 czerwca 2016 r., 14:59
fot. AL

Aż cztery osoby, w tym dwoje dzieci odniosło obrażenia na skutek wypadku, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Skorzewie. Na wysokości stacji paliw zderzyły się dwa samochody osobowe.

Piątkowe popołudnie nie należało do spokojnych dla służb ratunkowych w powiecie kościerskim. W odstępie zaledwie godziny doszło tu do dwóch wypadków. Tuż przed godziną 12. w Grabowie w drzewo uderzyło BMW, które następnie dachowało. Kierowca znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Niespełna godzinę później interwencja służb była konieczna w Skorzewie, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

- Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca Fordem Galaxy, 33-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego, próbowała dokonać skrętu w lewo na stację paliw. Najpewniej nie upewniła się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru, czym doprowadziła do zderzenia z jadącym z naprzeciwka VW Golfem, którym kierował 33-letni mieszkaniec województwa śląskiego - podaje oficer kościerskiej komendy, Piotr Kwidziński.

W wyniku zdarzenia do szpitala trafiły aż cztery osoby podróżujące fordem, w tym 3 i 6-letnie dzieci. Jedno z nich do placówki medycznej przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Szczegółowe okoliczności zajścia wyjaśnia policja.

W akcji ratowniczej wzięli udział OSP Skorzewo, JRG Kościerzyna, zespoły ratownictwa medycznego oraz załoga LPR.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.