Skorzewo. Zderzenie dwóch pojazdów - cztery osoby w szpitalu

piątek, 24 czerwca 2016 r., 14:59
fot. AL

Aż cztery osoby, w tym dwoje dzieci odniosło obrażenia na skutek wypadku, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Skorzewie. Na wysokości stacji paliw zderzyły się dwa samochody osobowe.

Piątkowe popołudnie nie należało do spokojnych dla służb ratunkowych w powiecie kościerskim. W odstępie zaledwie godziny doszło tu do dwóch wypadków. Tuż przed godziną 12. w Grabowie w drzewo uderzyło BMW, które następnie dachowało. Kierowca znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Niespełna godzinę później interwencja służb była konieczna w Skorzewie, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

- Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca Fordem Galaxy, 33-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego, próbowała dokonać skrętu w lewo na stację paliw. Najpewniej nie upewniła się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru, czym doprowadziła do zderzenia z jadącym z naprzeciwka VW Golfem, którym kierował 33-letni mieszkaniec województwa śląskiego - podaje oficer kościerskiej komendy, Piotr Kwidziński.

W wyniku zdarzenia do szpitala trafiły aż cztery osoby podróżujące fordem, w tym 3 i 6-letnie dzieci. Jedno z nich do placówki medycznej przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Szczegółowe okoliczności zajścia wyjaśnia policja.

W akcji ratowniczej wzięli udział OSP Skorzewo, JRG Kościerzyna, zespoły ratownictwa medycznego oraz załoga LPR.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.