Prawie 12.000 uczniów z powiatu kościerskiego zakończyło rok szkolny

piątek, 24 czerwca 2016 r., 14:58
fot. archiwum

W piątek w wielu szkołach podstawowych, gimnazjalnych, liceach i technikach po raz ostatni w roku szkolnym 2015/2016 zabrzmiał szkolny dzwonek.

Co roku ponad 5.000.000 uczniów w całym kraju świętuje zakończenie roku szkolnego. Nie inaczej było w powiecie kościerskim, gdzie święto to obchodziło prawie 12.000 uczniów ponad 70 szkół z całego powiatu kościerskiego świętowało zakończenie roku. Spośród nich ponad 5.500 uczęszcza do "podstawówek", 2.500 do gimnazjów i ponad 3.000 do szkół ponadgimnazjalnych.

W każdej szkole w całym kraju zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy dzień. Dyrektorzy placówek składali podziękowania uczniom i nauczycielom za kolejny rok pracy. Najlepsi uczniowie otrzymywali dyplomy i nagrodach, ich rodzice zaś listy pochwalne.

Po 10 miesiącach nauki i zdobywania wiedzy nadeszła pora zasłużonego wypoczynku dla uczniów. A ten, licząc od jutra potrwa w tym roku 68 dni. Powrót do szkoły przypada na 1 września.

Podczas wakacji należy pamiętać o zdrowym rozsądku i bezpieczeństwie. Służby mundurowe przypominają na co trzeba uważać podczas wypoczynku. Ze szczegółami akcji "Przed wakacjami - o czym warto wiedzieć?" można zapoznać się pod tym adresem.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.