Oświetlenie LED w ogrodzie - co warto wybrać?

czwartek, 23 czerwca 2016 r., 12:45
fot. nadesłane

Nowoczesną technologię LED możemy wykorzystać także przy oświetleniu zewnętrznym. Zastosowanie tego rodzaju rozwiązania niesie za sobą wiele korzyści - można z łatwością dopasować ją indywidualnie do swoich oczekiwań użytkowych, estetycznych, a także finansowych.

Technologia LED pozwala przede wszystkim na ograniczenie kosztów związanych z energią elektryczną. W porównaniu z innymi rodzajami źródeł światła LED-y pobierają nawet do 80% mniej energii, wyróżniają się długą żywotnością (do kilkudziesięciu tysięcy godzin), a także są odporne na czynniki zewnętrzne oraz kompaktowe, dlatego też można je wykorzystywać w wielu interesujących kompozycjach.

Zastosowanie oświetlenia LED w ogrodzie - przykłady

Oświetlenie LED-owe doskonale nadaje się nie tylko do wnętrz. Świetnie sprawdza się również na zewnątrz - można je wówczas zastosować w kilku różnych wariantach, dopasowując do miejsca montażu oraz do efektu, jaki pragnie się osiągnąć.

Gdy szukasz oświetlenia ganku lub tarasu, możesz wybrać lampy wiszące, plafony lub kinkiety, do których można zastosować energooszczędne żarówki LED. Innym interesującym pomysłem jest umieszczenie oczek LED na podjazdach i ścieżkach w celu oświetlenia drogi. Można także do tego celu wykorzystać słupki oświetleniowe albo lampy stojące w formie kaganków. W sprzedaży można znaleźć też dekoracyjne oświetlenie - taśmy LED układane przy liniach ścieżek, kule świetlne, podświetlane donice, LED-owe oświetlenie basenu w różnych kolorach albo sznury lampek ogrodowych, które doskonale nadają się do ozdobienia pergoli albo tarasu.

Gdzie kupić ciekawe oświetlenie LED do ogrodu?

Bardzo dużo sklepów - zarówno stacjonarnych, jak i internetowych - oferuje tego rodzaju artykuły oświetleniowe. Do dyspozycji mamy zarówno markowe wyroby, na przykład lampy Philips, jak i te nieznanych szerzej producentów.

Jeżeli interesuje cię ciekawe wzornictwo oraz wysoka jakość, warto zdecydować się przede wszystkim na markowe artykuły oświetleniowe i dobrać do nich wysokiej jakości źródła światła LED. Wówczas będzie mogło ono służyć i zdobić ogród przez długi czas.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.