Osowo. Tłumnie pożegnano śp. Jana Narlocha

poniedziałek, 20 czerwca 2016 r., 18:12
fot. MSz

Rodzina, przyjaciele, przedstawiciele władz samorządowych, strażacy, policjanci i pracownicy oświaty odprowadzili w poniedziałek na miejsce wiecznego spoczynku Jana Narlocha. Był on wieloletnim radnym i przewodniczącego rady gminy w Karsinie, nauczycielem, działaczem społecznym oraz strażakiem - prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godzinie 11 w Osowie. Jan Narloch spoczął na cmentarzu przy kościele parafialnym w Osowie. Dotychczasowy szef rady gminy Karsin zmarł w czwartek na skutek choroby nowotworowej.

Jan Narloch urodził się w kwietniu 1946 roku w Osowie. Z wykształcenia był pedagogiem, a w 1972 roku zaczął pracę jako dyrektor Szkoły Podstawowej w Osowie. Już pięć lat później został naczelnikiem gminy Karsin, którą to funkcję pełnił do 1981 roku. Swoją karierę samorządową od 1968 roku kontynuował jako radny, z przerwą w latach 1990-94. Przez wiele lat był także członkiem Zarządu Gminy, a do 2008 roku przewodniczącym rady.

Jan Narloch od 1968 działał prężnie zarówno w Związku Nauczycielstwa Polskiego, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowie, której to prezesem został w 1986 roku. Natomiast za zasługi dla ZNP otrzymał w 1992 roku Złoty Krzyż Zasług, w 1997 Medal Komisji Edukacji Narodowej, a w 2014 zaś Złoty Medal za Długoletnią Służbę. Pod koniec marca bieżącego roku nadano mu także tytuł Honorowego Obywatela Gminy Karsin.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.