Gimnazjalistki z Nowej Karczmy Mistrzyniami Polski w Piłce Ręcznej!

niedziela, 19 czerwca 2016 r., 22:32
fot. AL

W 2012 roku jako szóstoklasistki zostały wicemistrzyniami Polski. Po czterech latach, po ciężkim boju, udało się uzyskać wymarzone zwycięstwo i sięgnąć po główne trofeum. Mowa o gimnazjalistkach z Nowej Karczmy, które w niedzielę wywalczyły historyczne Mistrzostwo Polski w Piłce Ręcznej. Rodzina, przyjaciele, władze samorządowe i mieszkańcy powitali złote medalistki po mistrzowsku. Radości nie było końca.

XII Ogólnopolska Gimnazjada w Piłce Ręcznej dziewcząt w Kołobrzegu przeszła do historii. Do historii przejdzie też osiągnięty podczas niej wynik gimnazjalistek z Nowej Karczmy. Dziewczęta sięgnęły bowiem po główne trofeum - Mistrzostwo Polski. Sukces smakuje tym bardziej, że skład obecnej drużyny, już cztery lata temu otarł się o zwycięstwo Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych.

- Jest to dla nas wielki sukces. W szóstej klasie zdobyłyśmy wicemistrzostwo, teraz Mistrzostwo Polski. Jest super. Grałyśmy z Warszawą. Finał rozergałyśmy z Kępnem. Było ciężko. Od samego początku wierzyłyśmy jednak, że nam się uda. I tak się stało. Wygrałyśmy. Radość jest niesamowita. Jest to dla nas bardzo wyjątowa iwzruszająca chwila. Bardzo cieszymy się razem z naszymi trenerami, rodzicami i kibicami - podkreśla Nikola Łyskowska, kapitan drużyny.

Radości z historycznego zwycięstwa nie krył też trener dziewcząt.

- Jest to historyczne zwycięstwo. Wielki sukces. Bardzo się cieszymy. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Tym bardziej, że turniej był bardzo ciężki. Naszymi przeciwnikami były drużyny z Warszawy, Chorzowa. W finale graliśmy z Kępnem. Naprawdę było bardzo ciężko, ale wygraliśmy dwoma bramkami. Udało się. Szczęście jest niezmierne. Naprawdę jest to niesamowite przeżycie - mówi Bartłomiej Kowalewski.

Z wywalczonego przez dziewczęta Mistrzostwa Polski cieszyli się też najbliżsi zawodniczek, lokalne władze, jak i mieszkańcy, którzy licznie przybyli by powitać złote medalistki. A powitano je po mistrzowsku. Były łzy radości, podziękowania, gratulacje, szampan i zabawa.

- Rozpiera nas duma. Tytuł Mistrza Polski w Piłce Ręcznej jest olbrzymim sukcesem, zwłaszcza dla takiej gminy jak Nowa Karczma. Wygraliśmy z Warszawą, Wrocławiem, tym większy jest to sukces. Żartowaliśmy sobie, że zanim wygraliśmy, większość z drużyn biorących udział w turnieju, nie wiedziała nawet, gdzie Nowa Karczma leży. Oczywiście jest tak, że aby osiągnąć sukces, muszą być chęci - zawodników, ich rodziców, trenerów. Kilka roczników wcześniej udawało się nam zdobywać mistrzostwo województwa, raz nawet wicemistrzostwo Polski. Dlatego też dzisiaj tak ważne było dla nas, aby to mistrzostwo zdobyć. I udało się. Za co naszej drużynie dziękujemy - zaznacza wójt gminy Nowa Karczma, Andrzej Pollak.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.