Strażacy interweniują przy powalonych drzewach. IMGW ostrzega

piątek, 17 czerwca 2016 r., 22:25
fot. internet/OSP Mirachowo

Do tej pory kościerscy strażacy kilkukrotnie usuwali skutki silnych wiatrów. Głównie interwencje dotyczyły powalonych drzew na drogach. Wiatr zaczynają tracić na sile, ale Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej radzi zachować ostrożność.

Strażacy z powiatu kościerskiego od rana interweniują w związku z ulewnymi deszczami i silnymi wiatrami. Tylko od godziny 20. wyjeżdżali siedmiokrotnie. Głównie do powalonych drzew. Najwięcej zdarzeń odnotowano w Nowej Karczmie i okolicy. Wciąż napływają nowe zgłoszenia, ale wszystko wskazuje na to, że wiatr zaczyna tracić na sile.

Mimo to zalecana jest szczególna ostrożność. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert drugiego stopnia, a co za tym idzie przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.