Śledczy szukają świadków zatrzymania 29-letniego Patryka L.

piątek, 17 czerwca 2016 r., 15:30
fot. archiwum

Prokuratura Rejonowa Gdańsk - Oliwa prowadzi śledztwo w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym 29-letniego Patryka L., który w kwietniu został zatrzymany przez kościerskich policjantów, a dzień po opuszczeniu komendy trafił do szpitala, gdzie kilka dni później zmarł. W związku z tym śledczy poszukują świadków zatrzymania 29-latka.

Przypomnijmy, że 19 kwietnia, policjanci, którzy prowadzili kontrole trzeźwości kierowców na ulicy M. C. Skłodowskiej, chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę vw golfa. Siedzący za kierownicą mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, który zakończył się zatrzymaniem kierowcy przy ulicy 3 Maja. Uciekający samochód spowodował kolizję - ściął znak drogowy, który uderzył w inny pojazd jadący z naprzeciwka.

Po zatrzymaniu samochodu mężczyzna zaczął biec, policjanci ruszyli za nim. Mężczyzna był agresywny, stawiał bierny i czynny opór, interweniujący policjant zmuszony był użyć wobec niego siły fizycznej, aby doprowadzić go do radiowozu. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 29-letni mieszkaniec Kościerzyny trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie spędził noc.

Przed osadzeniem w policyjnej izbie zatrzymań mężczyzna został przebadany przez lekarza. Do domu został zwolniony następnego dnia, 20 kwietnia o godz. 13. W czwartek, 21 kwietnia 29-letni Patryk został zabrany z domu przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. W środę, 27 kwietnia zmarł.

Śledztwo w sprawie śmierci mieszkańca Kościerzyny wszczęła kościerska prokuratura. Prowadzenie sprawy zostało przekazane Prokuraturze Rejonowej Gdańsk - Oliwa. W związku ze sprawą śledczy poszukują świadków zatrzymania 29-latka.

"Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Oliwa w Gdańsku prowadzi śledztwo sygn. akt PR 3 Ds. 37.2016. W związku z tym postępowaniem poszukiwane są osoby, które w dniu 19.04.2016 roku około godz. 21:30-22:00 w Kościerzynie przy ul. 3-go Maja (obok Starostwa Powiatowego), a także na schodach prowadzących stamtąd do ulicy Wojska Polskiego, były świadkami interwencji dwóch umundurowanych funkcjonariuszy Policji poruszających się oznakowanym radiowozem m-ki Skoda Octavia nr rej. HPNA C021 wobec kierowcy samochodu m-ki VW Passat nr rej. GKS 6A20.

Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt telefoniczny w godz. 08:00 - 15:00 z prokuratorem prowadzącym śledztwo pod numerem (58) 32-13-533 lub funkcjonariuszem Wydziału w Gdańsku Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, pod numerami (58) 32-15-266 lub (58) 32-15-826"
.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.