Daniel Pek mistrzem Europy! Pojedzie na igrzyska w Rio de Janeiro!

wtorek, 14 czerwca 2016 r., 11:28
fot. nadesłane

Kolejny wielki sukces Daniela Peka! Reprezentant Olimpijczyka Skorzewo w sobotę we włoskim Grosseto wywalczył tytuł Mistrza Europy IPC w biegu na 1500 m. Dzięki temu osiągnięciu Daniel zdobył kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro!

Daniel swój finałowy bieg na 1500 m rozegrał po mistrzowsku. Od startu kontrolował wydarzenia na bieżni biegnąc tuż za plecami czołówki. Przez niemal cały dystans starał się utrzymywać kontakt z prowadzącymi. Do przodu zaczął się przesuwać na ok. 250 m do mety. Sukcesywnie mijał kolejnych rywali by na ostatniej prostej wyjść na prowadzenie i nie oddać go już do mety.

Podopieczny Leszka Zblewskiego dzięki zajęciu pierwszego miejsca wywalczył sobie prawo startu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. W Brazylii Daniel bronić będzie srebrnego medalu zdobytego cztery lata temu w Londynie.

Dodajmy, że do złotego medalu zdobytego w biegu na 1500 m Daniel w poniedziałek dołożył brązowy medal wywalczony w biegu na 800 m. W wyścigu na krótszym dystansie lepsi od zawodnika z Kościerzyny byli jedynie Alexander Rabotnitskiy i Sylwester Jaciuk.

Wyniki IPC Athletics European Championship - 1500 m
1. Daniel Pek (Polska) - 3:56.28
2. Alexander Rabotnitskiy (Rosja) - 3:56.72
3. Rafał Korc (Polska) - 3:56.78
4. Cristiano Pereira (Portugalia) - 3:57.15
5. Steve Morris (Wielka Brytania) - 4:00.46
6. Viacheslav Khrustalev (Rosja) - 4:01.79
7. Sylwester Jaciuk (Polska) - 4:04.56
8. Mohamed Mahad Hersi (Dania) - 4:09.87

nadesłane/Piotr Łudzik

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.