Chwarzenko. Spłonął budynek gospodarczy

piątek, 10 czerwca 2016 r., 08:38
fot. archiwum

Na około 70.000 zł oszacowano straty, które powstały na skutek czwartkowego pożaru w Chwarzenku (gm. Stara Kiszewa). Doszczętnie spłonął tam drewniany budynek gospodarczy.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kościerzynie otrzymał tuż po godzinie 18. Jak informuje rzecznik prasowy kościerskiej straży, bryg. Wiesław Kiedrowicz, po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów ogniem objęty był drewniany obiekt gospodarczy, w którego bezpośrednim sąsiedztwie znajdował się budynek mieszkalny. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru oraz uniemożliwieniu rozprzestrzeniania się ognia na część mieszkalną.

Obiekt gospodarczy spłonął doszczętnie. Spaleniu częściowo uległo też poddasze nad częścią mieszkalną. W sumie straty oszacowano na około 70.000 zł, w tym 60.000 zł w budynkach.

Przyczynę pożaru ustala policja.

W akcji gaśniczej, która trwała około dwóch godzin, uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej z OSP Stara Kiszewa, OSP Nowe Polaszki, OSP Stare Polaszki, OSP Bartoszylas, OSP Górne Maliki oraz JRG Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.