UKS Manta Kościerzyna z dziewięcioma medalami Mistrzostw Polski

piątek, 10 czerwca 2016 r., 08:12
fot. nadesłane/UKS Manta Kościerzyna

W miniony weekend w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów

kat. B i C w pływaniu w płetwach. W turnieju wystartowało siedmioro reprezentantów UKS Manta Kościerzyna, którzy w sumie zdobyli dziewięć medali. Pięć z nich wywalczył Marcin Łukowicz, który też został powołany na lipcowe Mistrzostwa Świata we Francji.

Julia Kiedrowska, Magdalena Majewska, Marta Majewska, Agata Młyńska, Magda Stoltmann i A. Gniba i Marcin Łukowicz reprezentowali Klub UKS Manta Kościerzyna na Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Najwięcej, bo aż pięć krążków dla kościerskiego klubu wywalczył Marcin Łukowicz, który okazał się bezkonkurencyjny na dystansie 100 BF i 200 BF. W 50 BF wywalczył srebro, zaś w kategorii seniorów w 100 PW i 100 BF stanął na trzecim stopniu podium. Z kolei Magdalena Majewska została brązową medalistką mistrzostw w 100 BF.

Także sztafeta juniorek, w składzie: Julia Kiedrowska, Magdalena Majewska, Agata Młyńska i Magda Stoltmann, aż trzykrotnie (4x100BF, 4 x 100PP i 4 x 200PP) stawała na trzecim miejscu podium.

Na nielubianym czwartym miejscu uplasowała się Marta Majewska w konkurencji 400 PW.

Do Mistrzostw Polski zawodników przygotowali trenerzy Tomasz Kubicki i Mateusz Kąkol.

Warto podkreślić, że ostatnie sukcesy Marcina Łukowicza zaowocowały powołaniem zawodnika na Mistrzostwa Świata juniorów, które odbędą się we Francji w dniach 4 - 11 lipca br.

W dniach 18-19 czerwca najmłodsza grupa zawodników będzie reprezentowała UKS Mantę Kościerzyna na Mistrzostwach Polski kat. E i D (13 lat i młodsi) w Olecku.

oprac. AL
info. UKS Manta Kościerzyna


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.