Nowe wydanie monografii gminy Karsin

piątek, 10 czerwca 2016 r., 07:37
fot. nadesłane/UG Karsin

Instytut Kaszubski w Gdańsku zrealizował III wydanie monografii gminy Karsin p.t. "Tam gdze Kaszeb początk - Dzieje i współczesność wsi gminy Karsin" autorstwa prof. Józefa Borzyszkowskiego, pochodzącego z Karsina - Honorowego Obywatela Gminy Karsin. Całość kosztów sfinansował Urząd Gminy Karsin.

Pierwsza monografia o samej wsi Karsin ukazała się w 1974 r. p.t. "Tam gdze Kaszeb kuńc". Obecne wydanie zostało wzbogacone w stosunku do wydania z 2001 r. o dodatkowy rozdział opisujący najważniejsze wydarzenia do 2014 r.

Oprócz tych trzech monografii prof. Borzyszkowski wydał także książki związane z Gminą Karsin: "Wielewskie góry" - 1986 r., "Pro memoria. Józef Bruski" - 2003 r., "Pro memoria. O życiu i twórczości Hieronima Derdowskiego" - 2004 r., "Pro memoria. Leonard Brzeziński" - 2005 r., "Karsin i Gmina - wczoraj i dziś" - 2011 r. Nowe wydanie monografii zostało przekazane do wykorzystania w gimnazjach, szkołach podstawowych, bibliotekach oraz przedszkolach.

Mieszkańcy gminy Karsin oraz turyści będą mogli nabyć monografię w kasie Urzędu Gminy w Karsinie oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Wielu.

nadesłane/Łukasz Datta/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.