Kościerzyna. Festyn w ZSP nr 1 - prezentowali swoje talenty i dobrze się bawili

czwartek, 9 czerwca 2016 r., 20:06
fot. AL

Przegląd teatralny, występy taneczne, zajęcia plastyczne, zabawy sportowe, pokaz mody średniowiecznej, szkolne mistrzostwa Euro 2016 - te i wiele innych atrakcji towarzyszyły tegorocznemy Festynowi Szkolnemu Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie. Impreza tradycyjnie przyciągnęła tłumy.

Festyn w kościerskiej "szóstce" to już tradycja. Rokrocznie odbywa się w czerwcu, a jest okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do pochwalenia się talentami tutejszych uczniów.

- Festyn ma na celu integrowanie środowiska szkolnego, rodziców, ale także mieszkańców okolicznego osiedla. Chcemy przedstawić cały dorobek, który uczniowie wypracowali w trakcie roku szkolnego, a więc w programie znajdują się przedstawienia teatralne, pokazy taneczne, występy muzyczne. Eksponujemy również prace projektowe uczniów oraz wszystko to, co uczniowie przedstawiali podczas szkolnych dni matematyki, czy dni eksperymentu - podkreśla dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie.

Program z roku na rok jest bogatszy, po jak zaznacza Grażyna Nykiel, z roku na rok w placówce przybywa uzdolnionych artystycznie dzieci i młodzieży.

Podczas festynu rozgrano też gimnazjalne mistrzostwa Euro 2016.

Organizatorami imprezy byli Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Rada Rodziców Gimnazjum.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.