Folkowy Dwór w Egiertowie - rozsmakuj się w kuchni kaszubskiej okraszonej smakiem Węgier

środa, 8 czerwca 2016 r., 09:54
fot. nadesłane

Na Kaszubach jest wyjątkowe miejsce, w którym splatają się dwie kultury kaszubska i węgierska. Spotkanie z wyborną kuchnią, ciekawą fuzją smaków w przytulnych wnętrzach na długo pozostanie w pamięci. Odwiedź Folkowy Dwór w Egiertowie i rozsmakuj się w Kaszubach przyprawionych szczyptą Węgier.

Folkowy Dwór w Egiertowie, to miejsce, które koniecznie musi odwiedzić każdy koneser smaku i nie tylko. Wizyta w urokliwej restauracji to uczta dla ciała i dla ducha. Przytulne wnętrze utrzymane jest w klimacie kaszubskiego folkloru, podanego jednak w nowoczesnej i ciekawej odsłonie.

Egiertowska restauracja prowadzona jest przez wyjątkową rodzinę, uwielbiającą Kaszuby i rozkochaną też w Węgrzech.

- Chcieliśmy połączyć kulturę Kaszub i Węgier. Jesteśmy z Kaszub, więc ten region jest nam wyjątkowo bliski, a Węgry to kraj, którego kuchnia i kultura stały się naszą pasją. Węgrzy zauroczyli nas sobą, swoją tradycją i smakami. W naszej restauracji chcieliśmy pokazać to, co najlepsze w obu kulturach - podkreślają właściciele.

Duszą Folkowego Dworu jest pani Ania, szefowa kuchni i autorka wyjątkowych dekoracji ściennych w dworku. Pani Ania mieszkała przez wiele lat na Węgrzech. Tam studiowała i zgłębiała sztuki kulinarne. Talent, pasja do gotowania, miłość do obu regionów zaowocowały wyjątkową fuzją smaków Kaszub i Węgier, które serwuje swoim gościom. W Folkowym Dworze skosztować można wybornych specjałów, które stanowią jedyną w swoim rodzaju mieszankę tego, co najlepsze z obu kuchni.

- Mamy w menu dania zarówno węgierskie, jak i kaszubskie, oraz takie które łączą tradycje obu kuchni, na przykład półmisek obfitości - różne rodzaje mięs, które Kaszubi uwielbiają serwowany na tradycyjnym węgierskim, drewnianym naczyniu. Polskie pierogi z kolei urozmaiciliśmy węgierskim sosem.

Menu restauracji nie jest rozbudowane, skomponowano je jednak tak, by każdy znalazł dla siebie coś pysznego.

- Nasze menu jest krótkie i zgodne z trendami kuchni europejskiej, stawiamy na produkty świeże i wysokiej jakości - podkreśla szef kuchni w Folkowym Dworze.

W Folkowym Dworze spełniają się też kulinarne marzenia. Wystarczy wcześniej zadzwonić i skonsultować z załogą restauracji swoje życzenia.

- Na życzenie klienta możemy przygotować wyjątkowe dania takie jak pieczona w całości kaczka faszerowana jabłkami, golonka na sposób węgierski, czernina, Halászlé - informują właściciele.

Egiertowski lokal to miejsce, które z pewnością docenią osoby o szczególnych potrzebach żywieniowych. W menu restauracji znaleźć można tradycyjne dania regionalne serwowane w lżejszej wersji, które opracowuje dyplomowany dietetyk współpracujący z lokalem. Goście restauracji mogą też liczyć na poradę wykwalifikowanej dietetyk, która skomponuje danie zgodne z potrzebami gości.

W Folkowym Dworze można zorganizować wesele, przyjęcie komunijne, chrzciny, urodziny, imprezę integracyjną oraz spotkanie biznesowe. W pięknie wystylizowanym wnętrzu, wspaniałej atmosferze, którą tworzą pracownicy lokalu, każdy poczuje się wspaniale, a gdy skosztuje wybornej kuchni, będzie wracał tam już zawsze.

Folkowy Dwór
Egiertowo (zjazd na Kartuzy)
83-312 Hopowo
folkowydwor@gmail.com
Tel. (58) 680-06-55

Odwiedź Folkowy Dwór na facebooku

Godziny otwarcia:
Pon.-Pt. w godz. 14-20 (za wyjątkiem wtorków, kiedy lokal jest nieczynny)
Sob. -Niedz. w godz. 12-20

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.